30 października w naszej szkole odbyły się WARSZTATY KULINARNE KUCHNI KOLUMBIJSKIEJ. Na zaproszenie Ambasadora Kolumbii w Polsce Pana Javier Dario Higuera Angel warsztaty poprowadził znany szef kuchni Alex Salgado.

Wraz z naszymi uczniami przygotował dania kuchni kolumbijskiej, m.in.

• Encocado de mariscos y hierbas de azotea – potrawka z owoców morza encocado z sosem kokosowym i mieszanką przypraw hierbas de azotea
  • Enyucado, chocolate y nueces – ciastko z manioku, czekolada i orzechy
  • Posta negra – czarna wołowina

Współpraca pozwoliła młodym adeptom sztuki kulinarnej otworzyć się na nowe smaki, pobudziła ciekawość świata i zachęciła do eksperymentowania w kuchni.

Warsztaty uświetniły swoją obecnością przedstawiciele Ambasady Kolumbii:
J.E. Pan Javier Dario Higuera Angel,  Ambasador Kolumbii Pani Nattaly Calonje, Konsul z małżonkiem, Panem Carlos Alzate Pani Carmen Girón, Trzeci Sekretarz Ambasady.

Odsłony: 73

22 października w naszej szkole odbył się konkurs ,,Techniki Rozdrabniania Warzyw i Owoców”, który był skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich.  Wszyscy uczestnicy zmierzyli się również z praktycznym wykonaniem zadania, czyli precyzyjnym rozdrabnianiem surowców.

Uczniów oceniało profesjonalne jury, które po naradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Adam Wieczorek z klasy II c TGH

II miejsce – Gabriela Zbieć z klasy II e TGH

III miejsce – Natalia Wrotek z klasy II e TGH

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Odsłony: 71

20 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się V edycja eliminacji do „Kadry Kulinarnej Poznańskiej”. Zadaniem dwuosobowych drużyn z klas 1-2 oraz 3-4 było przygotowanie 4 porcji dania głównego z wykorzystaniem: gęsi, dyni oraz śliwki.

Profesjonalne jury, czuwające nad  przebiegiem eliminacji, wyłoniło osiem drużyn, które będą  reprezentować ZSG na konkursach gastronomicznych w roku szkolnym 2019/20. Wśród nich wybrano cztery zespoły, które wezmą udział w polskich eliminacjach juniorów do międzynarodowego konkursu Les Chefs en Or 2020. Odbędą się one 4 października 2019 roku w naszej szkole.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w eliminacjach i gratulujemy zwycięzcom!

Wyniki eliminacji:

Mateusz Sowiński i Mateusz Rodek z kl. 3b

Kadra Kulinarnej Poznańskiej:

Mateusz Sowiński i Madeusz Rodek z kl. 3b

Jakub Szewczyk i Wojciech Kowalczyk z kl. 3a

Bartek Budzaj i Kuba Zimek z kl. 1a

Dominika Rucińska i Michał Karczewski z kl. 3c

Gabriela Tolak i Adam Wieczorek z kl. 2c

Martyna Grabowska i Piotr Kielak z kl. 4a

Reprezentacja w polskich eliminacjach juniorów do konkursu Les Chefs en Or 2020:

Mateusz Sowiński i Madeusz Rodek z kl. 3b

Jakub Szewczyk i Wojciech Kowalczyk z kl. 3a

poniżej fotorelacja z wydarzenia

Odsłony: 332

2 września 2019 roku w ZSG im. prof. E. Pijanowskiego odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie pani Dyrektor Marzeny Cieślak, która skierowała ciepłe i serdeczne słowa do młodych ludzi i  ich nauczycieli. Wyraziła nadzieję, że uczniowie będą osiągać wysokie wyniki w nauce i odnosić sukcesy w konkursach i olimpiadach. Zapewniła, że mogą liczyć na wsparcie całej  społeczności szkolnej w realizacji pozytywnych i twórczych działań a Dyrekcja i nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby mogli zdobyć solidny warsztat zawodowy, gruntowną wiedzę ogólną i potrzebne umiejętności.
Nauczycielom Dyrektor Naczelna życzyła jak najmniej kłopotów i problemów, dużo zdrowia, wytrwałości, sukcesów i wielu powodów do satysfakcji, pracownikom administracji – spokojnej i efektywnej pracy, a rodzicom – zadowolenia ze swoich dzieci i dobrej współpracy ze szkołą.

Odsłony: 322

ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły