teatralne

 Archiwum Koła Teatralnego w latach 2006-06. 2011 dostępne jest pod adresem TEATRALNE. Czytaj również na FACEBOOK-u.



Działania Koła Teatralnego
Wpisał: Ewa Bielak   
30.06.2016.

Koło Teatralne "Wóz Tespisa" brało udział w 11. konkursach o zasięgu warszawskim i szkolnym, przygotowało część artystyczną dla czterech Sesji patriotyczno-kulturowych w Zamku Królewskim, uczestniczyło w 7. happeningach miejskich, a także utworzyło oprawę artystyczną dla 11. uroczystości i eventów szkolnych.

Za 10.lat efektywnego udziału i posiadania WEN w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów,  opiekunka Koła-pani Ewa Bielak wraz z dyrektor Jolantą Litniewską odebrały (na uroczystej Gali w Kinie ATLANTIC) z rąk włądz miasta SUPER WENĘ 2016.

WARTO BYŁO!

 

 

 

Zmieniony ( 30.06.2016. )
 
Występ w Teatrze Kamienica
Wpisał: Ewa Bielak   
24.10.2013.

kamienica11

 

Dnia 15 października uczniowie Naszej szkoły pod opieką dyr. Marzeny Cieślak oraz prof. Ewy Bielak prezentowali swoje umiejętności na deskach Teatru Kamienica w ramach warszawskiego konkursu teatralnego „Kwadrans po nieparzystej”. Projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami programu pracy z uczniem zdolnym oraz promocji ZSG i uzyskał tytuł „Dzień Ucznia i Nauczyciela”.   Galę dla zaproszonych gości prowadzili: Klaudia Szelągowska i Damian Czajkowski. Na widowni zasiedli min. nauczyciele oraz absolwenci Naszej szkoły, uczniowie i rodzice. Przedstawienie odbyło się z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Przed zebraną publicznością wystąpili : Katarzyna Wierzchowska, Justyna Ziółkowska, Jacek Rutkowski, Michał Turczyński, Kacper Smoliński oraz Filip Andrianaivo Rasolomampionona. W Naszym spektaklu nie mogło zabraknąć również czarów, dlatego gościliśmy iluzjonistę- Macieja Pędę, który zaczarował publiczność . Oficjalną galę zakończył swoim występem absolwent Naszej szkoły, Przemek Kisiel.

Wkrótce fotoreportaż z występu.

Red. Klaudia Szelągowska , II i

Zmieniony ( 25.10.2013. )
 
Edukacja patriotyczna w ZSG
Wpisał: Ewa Bielak   
12.06.2013.

TPW1.JPGZespół Szkół Gastronomicznych był współorganizatorem  dwóch ważnych uroczystości warszawskich o charakterze patriotyczno-varsavianistycznym. Uczniowie zrzeszeni w Kole Teatralnym oraz Kole Dziennikarskim przygotowali dwa spektakle artystyczne, które zostały zaprezentowane w dniach 5 i 11 czerwca. 5 czerwca nasza szkoła prezentowała się w trakcie obchodów 50-lecia TPW w Ministerstwie Gospodarki ( Galeria TPW) , natomiast w dniu 11 czerwca byliśmy współorganizatorami Sesji Patriotycznej w Zamku Królewskim. Z dumą podkreślamy, że nasi uczniowie zdobyli po raz kolejny Srebrne i Brązowe odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, a dyrektor Jolanta Litniewska została wyróżniona szczególnym podziękowaniem  za zaangażowanie młodzieży ZSG w edukację kulturową

 Zobacz więcej na stronie TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ WARSZAWY

.Zapraszamy do galerii.GALERIA ZAMEK. Wkrótce artykuł.

Zmieniony ( 03.11.2013. )
 
Julian Tuwim-Entropia słowa
Wpisał: Koło Dziennikarskie   
25.05.2013.

Dnia 24 maja wzięliśmy udział w Literackiej Mapie Warszawy-Julian Tuwim, Entropia słowa.W tym roku wybraliśmy się na Plac Konstytucji, by zaprezentować poezję Juliana Tuwima. Zaopatrzeni w megafon ruszyliśmy "rozsławiać" dobre imię poety. Już od pierwszych chwil pojawienie się czterdziestoosobowej grupy wzbudziło zaciekawienie przechodniów. Naszej manifestacji towarzyszyła również szkolna gwiazda- Maciek Piwowarski- umilając czas poprzez taniec, roboczo nazwany entropia ruchu. Ludzie, chcąc sprawdzić naszą wiedzę literacką, zadawali nam różne pytania, dotyczące zarówno życia jak i twórczości Juliana Tuwima. Nasze zdziwienie wzbudziła pewna kobieta, która poproszona o poparcie petycji ("Chcemy poezji") , stanowczo nam odmówiła, tłumacząc swoją decyzję tym, iż Polsce poezja jest we współczesnych czasach niepotrzebna i zajmuje czas, który powinniśmy poświęcić kształceniu języków obcych. My nie zgadzamy się z tą opinią! Jesteśmy narodem z bogatą historią i z wielkimi poetami, dlatego powinniśmy być dumni z bycia częścią tak wspaniałej kultury oraz nieustannie poszerzać swoją wiedzę.Po prostu- CHCEMY POEZJI!!!

Niech nastanie entropia poezji! 

Zmieniony ( 25.05.2013. )
 
W kręgu tajemnic dawnej Warszawy
Wpisał: Ewa Bielak   
25.04.2013.
25 Kwiecień 2013 W kręgu tajemnic dawnej Warszawy

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się konferencja kulturowa w ramach tradycyjnego obiadu czwartkowego. Zgodnie z koncepcją edukacji varsavianistycznej jest to kolejna edycja projektu związana ze współpracą z mediami nauki, kultury i oświaty warszawskiej.Galeria.

Czytaj również na stronie projektu:

http://admzsg.edu.pl/wawa2/fotoreportaze.html

 

Zmieniony ( 24.05.2013. )
 
Sesja patriotyczna w Zamku Królewskim
Wpisał: Ewa Bielak   
25.11.2012.
 W dniu 21 listopada odbyła się uroczysta sesja patriotyczna w 1Sali Wielkiej Zamku Królewskiego poświęcona edukacji patriotycznej młodzieży. Nasza szkoła (reprezentowana na uroczystości przez wicedyrektor Marzenę Cieślak oraz pozostałych nauczycieli ZSG) wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy miała przyjemność zadbać o naukowy oraz artystyczny przebieg spotkania. Koło Teatralne „Wóz Tespisa” oraz Koło Dziennikarskie pod przewodnictwem prof. Ewy Skrońc-Bielak przygotowało specjalnie na tą okazję krótki występ poświęcony jednemu z najwybitniejszych autorów literatury polskiej – „sercu serc”. Sesja patriotyczna była więc w całości zadedykowana Bolesławowi Prusowi i jego twórczości.2zamek W oparciu o powieść „Lalka”, artyści zabrali uczestników sesji na spacer po Warszawie, uwzględniając w szczególności miejsca związane z głównymi bohaterami utworu – zwłaszcza podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez studentki Uniwersytetu Warszawskiego, a zarazem członkinie Interdyscyplinarnego Koła Kultury Staropolskiej. Występ ozdobił również utwór na skrzypce, który wykonała uczennica liceum im. S. Sempołowskiej.
3zamek Niezwykłym wydarzeniem było wspaniałe przemówienie wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego, który apelował do młodzieży, aby zawsze pamiętała ważne w ich życiu „lekcje” i unikała nadmiernego i pusto brzmiącego  „hałasu znaczeniowego” , jaki może tworzyć się wokół słowa „patriotyzm”. Prawdziwe wartości często rodzą się w ciszy codzienności. Pan prezydent publicznie pochwalił działania kulturowe pani Ewy Bielak oraz podziękował pani Marii Szypowskiej za Jej długoletnią działalność na rzecz kultury polskiej.

Na podstawie słów Jana Pawła II „
4zamekPozostańcie wierni temu dziedzictwu”, cykl sesji patriotycznych organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy ma za zadanie promować kulturę i sztukę w wśród młodych pokoleń Polaków i zaszczepiać w nich przynależność narodową. Każdorazowe spotkanie jest więc doskonałą okazją do tego aby w ciekawy sposób pogłębiać swoją wiedzę i stać się aktywnym przyjacielem Warszawy.  Jesteśmy więc bardzo wdzięczni dyrekcji Zamku Królewskiego za udostępnienie nam swoich komnat, a Towarzystwu Przyjaciół Warszawy oraz wszystkim sponsorom za możliwość aktywnego zaangażowania się w działalność kulturalną i społeczną. Mamy ogromną nadzieję, że nabyte doświadczenia, umiejętności i wiedza będę w przyszłości świadczyć o naszej świadomości narodowej i godności osobistej.


„Naród bez dziejów, bez przeszłości,

Staje się narodem bezdomnym,

narodem bez przyszłości”

Stefan Kardynał Wyszyński

(Słowa znajdujące się na murze Katedry Św. Jana Chrzciciela, na ulicy Świętojańskiej.)

 

                                                                                      (Arleta Stanisławska, redaktor naczelna Koła Dziennikarskiego )

Zmieniony ( 21.03.2013. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 29
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.