dziennikarskie

Archiwum działań Koła Dziennikarskiego w latach 2006-06. 2011 dostępne jest pod adresem DZIENNIKARSKIE


Działania Koła Dziennikarskiego
Wpisał: Ewa Bielak   
30.06.2016.

W roku szkolnym 2015/2016 Koło Dziennikarskie przygotowało pod opieką p. Ewy Bielak 17 scenariuszy imprez szkolnych i pozaszkolnych, zorganizowało 7 wystaw szkolnych i pozaszkolnych, zarchiwizowało 58 zdarzeń kulturowych oraz dobyło 34 spacery warszawskie w ramach Kursów Wiedzy o Warszawie. Nasi dziennikarze wzięli udział w stołecznym konkursie literackim na najlepszy felieton i zajęli kolejno I,II i III miejsce!

Warto było! Poniżej prezentujemy ich prace.

 

Zmieniony ( 30.06.2016. )
Czytaj całość…
 
Karnawał i karnawalizacja
Wpisał: Ewa Bielak   
29.01.2016.

  W dniu 28 stycznia w ramach Festiwalu Kultury odbyła się w naszej szkole konferencja kulturowa. Zapraszamy na naszą stronę internetową:Karnawał

Program poniżej:

Zmieniony ( 30.06.2016. )
Czytaj całość…
 
Dzień kota
Wpisał: Ewa Bielak   
17.02.2016.
 Dzisiaj 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Skąd wziął się w naszych domach ten miły, puszysty stworek? Czy koty mają swoją historię? Zapraszam do czytania artykułu: KOTY I ICH HISTORIA
 
Po co ludziom artyści i sztuka?
Wpisał: Ewa Bielak   
18.12.2013.

Po co ludziom artyści i sztuka? Według słownika języka polskiego sztuka jest to dziedzina działalności artystycznej wyróżniana ze względu na reprezentowane przez nią wartości estetyczne, jak również wytwór lub wytwory takiej działalności. W dzisiejszych czasach dużo osób ma problem zrozumieć … sztukę, przeważnie współczesną-człowiek ogląda i nie rozumie jej. Według niektórych ludzi sztuka współczesna jest jedyną dziedziną kultury, która potrzebuje krytyka, przewodnika czy tłumacza objaśniającego widzowi cel sztuki. W Polsce jest problem z otwartością ludzi na świat współczesny. Wynika to z naszej edukacji szkolnej (lektury szkolne) czy znajomości historii świata. Według większości ludzi sztuka jest wykonana przez osobę z ambicją, robiona własną ręką. Według artystów sztuka powinna prowokować nas do myślenia, gdzie każdy będzie wczuwał się w artystę, w sztukę. Natomiast- po co nam artysta? Artysta jest to osoba uprawiająca jakąś dziedzinę sztuki, tworząca coś nowego. Dzięki dziełom artystów człowiek może oderwać się od rzeczywistości, przenieść się w inny  świat -„ świat artysty”. Oglądając sztukę, rozszerzamy wyobraźnię, zapominamy o problemach w życiu codziennym, a te doznania też dostarczają nam dużo rozrywki. Dzieła artystów wpływają również na odczucia i emocje człowieka. Dzięki nim stajemy się wrażliwsi na piękno. Uspakajają i uciszają.

            Reasumując- artysta i sztuka są potrzebni światu, ponieważ dzięki nim możemy oderwać się od problemów, a także  rozwijać uczucia i przede wszystkim uczyć się sztuki myślenia...
 

  red.Karolina Stodulska, klasa I b

Zmieniony ( 09.01.2014. )
 
Świąteczne inspiracje w kuchni
Wpisał: Ewa Bielak   
12.12.2013.

 Problem przygotowania świątecznych potraw powraca niczym bumerang. Wraz z rozpoczęciem  grudnia zaczynamy rozglądać się za świątecznymi prezentami dla naszych bliskich, podczas gdy wokoło nas prasa, jak i telewizja nie pozwalają nam zapomnieć o nieubłaganie szybko zbliżających się świętach. Trwa zakupowe szaleństwo, piosenki świąteczne urozmaicają nam codzienne czynności, a Święty Mikołaj w galerii handlowej zachęca nas do zakupu nowego produktu, który z pewnością będzie idealnym prezentem dla ukochanej osoby. Rok w rok ten przedświąteczny czas zawsze wygląda podobnie, a my rok w rok, niezmiennie, mamy ten sam dylemat „Co możemy ugotować, by było smacznie, a przede wszystkim by efekt końcowy przygotowanych dań zaszokował naszych gości”. To wszystko co raz bardziej utwierdza nas w tym, że jesteśmy w kropce i musimy zacząć rozglądać się za świątecznymi inspiracjami. Na początku powinniśmy zastanowić się, ile dań chcemy przygotować i jakie mają być to dania. Na pewno w naszym menu muszą znaleźć się takie potrawy, które możemy przygotować trochę wcześniej, bo niestety, nie wszystko możemy zostawić na ostatnią chwilę. Jeśli jednak nie macie skąd zaczerpnąć pomysłu na świąteczne przysmaki, to przedstawiam Wam kilka łatwych przepisów, które idealnie sprawdzą się na Wigilię i Boże Narodzenie. CZYTAJ CAŁOŚĆ artykułu red. Eweliny Kowalskiej: Świąteczne inspiracje.

SMACZNEGO!

Zmieniony ( 12.12.2013. )
 
V Edycja Konkursu Kulinarnego w Dora Metal
Wpisał: Ewa Bielak   
12.12.2013.

doraDnia 6 Grudnia 2013 roku w Centrum Techniki Kulinarnej przy ulicy Racjonalizacji 5 w Warszawie odbyła się V edycja konkursu kulinarnego pt.„Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2013”.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

Organizatorami konkursu byli:
- Grupa Dora Metal – wyspecjalizowany producent urządzeń i mebli gastronomicznych ze stali nierdzewnej,
- Zespół Szkół Gastronomicznych im. Profesora Eugeniusza Pijanowskiego przy ul. Poznańskiej 6/8
- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni przy wsparciu i pomocy merytorycznej Fundacji Klubów Szefów Kuchni.


Innowatorami smaku okazali się uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu:  Adrian Dreas i Sebastian Barański, pod opieką trenerki Marzeny Wnęt.


Wyróżnienie za zadanie techniczne otrzymał uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu - Piotr Lesiewicz, pod opieką trenerki Agnieszki Wiostek‑Reske.


III miejsce uzyskały uczennice Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu: Sylwia Czyżycka i Angelika Jakubczyk, pod opieką trenerki Anety Majsiak-Gromek.
II miejsce zajął Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie przy ul. Komorskiej 17/23: Patrycja Siemionow i Tomasza Kalamarski, pod opieką trenerki Elżbiety Mroczek.


I miejsce konkursie zdobył Zespół Szkół Gastronomicznych z Wrocławia. Zwycięzcami konkursu zostali Michał Wester i Igor Antoszewski, pod opieką trenerki Teresy Szewczak.

Zmieniony ( 15.12.2013. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 46
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.