Kącik kulinarny

Kącik kulinarny
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Inicjatywy uczniów
Dzień Kultury Kobiecej
Wpisał: Ewa Bielak   
19.01.2014.

 kobiety_sukcesu_3

KOBIETY SUKCESU czyli Dzień Kultury Kobiecej  z Palmą D’Onofrio
Kobietom sukcesu towarzyszy stwierdzenie, iż najlepszym czasem na działanie jest chwila obecna. To, co zdarzy się w niedalekiej przyszłości, będzie więc zamierzone i celowe – będzie potwierdzeniem zwycięstwa nad samym sobą i triumfem uporu w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu.
Jednakże w świecie zdominowanym przez mężczyzn trudno jest osiągnąć sukces. Istnieje więc niewiele kobiet - wyjątków, którym się to udało, zwłaszcza jeżeli chodzi o sferę zawodową. Prywatnie każda z nas może śmiało powiedzieć, że odniosła sukces. To stwierdzenie będzie jednak trafne i prawdziwe tylko wtedy, gdy same  będziemy przekonane o własnym powodzeniu i odniesionym zwycięstwie. To sprawia, że co raz więcej kobiet podejmuje walkę z własnymi słabościami, by udowodnić płci przeciwnej, że stereotyp kobiety - Matki Polki - mimo sentymentu, nie jest spełnieniem marzeń pań żyjących w XXI w. Nie jest to jednak propagowanie feminizmu, a jedynie przekonanie, iż wartość naszego życia to możliwość spełniania marzeń, bez ograniczeń majątkowych czy społecznych. Mimo upływu wielu lat, dopiero teraz w historii nastąpił przełom, który ujawnia wartość kontrastu pomiędzy męskim punktem widzenia, a kobiecą irracjonalną ideologią. W dniu 15 stycznia w naszej szkole W RAMACH PROJEKTU SZKOLNEGO  odbył się „DZIEŃ KULTURY KOBIECEJ”. Podczas tego happeningu, poświęconego w całości kobietom i ich kulturze, a także organizowanego w całości przez klasę żeńską, mieliśmy okazję gościć Palmę D’Onofrio, która oprócz cudownego uśmiechu zauroczyła nas przede wszystkim swoją wiedzą i umiejętnościami. Warto też dodać, iż we Włoszech, w kraju zdominowanym przez mężczyzn pod względem zawodowym, to właśnie Palma odniosła ogromny sukces, czego jej z całego serca gratuluję! Koordynatorem projektu była pani prof. Ewa Skrońc-Bielak, a także wicedyrektor Marzena Cieślak.

 Harmonogram projektu:


8.00- 9.30 Konferencja kulturowa- przedmiotowa ( lekcja języka polskiego, podstaw przedsiębiorczości, obsługi konsumenta, wiedzy o kulturze, przygotowania do życia w rodzinie, historii i wiedzy o społeczeństwie)- prowadzenie pani Ewa Bielak, pani Joanna Górniak, opieka merytoryczna- pani Marzena Cieślak i pani Teresa Witek. W trakcie konferencji uczennice II i i III d prezentowały swoje referaty i prace badawcze dotyczące roli kobiet w kulturze oraz wskazywały na kryteria sukcesu kobiet przedsiębiorczych. Klasa I h aktywnie włączyła się w ćwiczenia dramowe związane z komunikacją werbalną i niewerbalną. W konferencji aktywnie uczestniczyli: p. Dominik Orłowski, pani Anna Mirończuk i pani Krystyna Radziwon.

 

9.40- 10.30 Zajęcia w Sali 205- warsztat kulturowo- lingwistyczny połączony z pokazem kulinarnym i związany z praktycznym przepisem Palmy D’Onofrio, jak zostać kobietą przedsiębiorczą. Palma D’Onofrio uczestniczyła w naszym mini-konkursie kulinarnym i otrzymała od organizatorek III d  fartuch, który wymagał kreatywności, aby mógł służyć jako narzędzie przedsiębiorczo-utylitarne.

W tym samym czasie  ( o godz. 10.00) rozpoczęły się warsztaty kulinarne, prowadzone w studiu naszej szkoły przez Palmę D’Onofrio we współpracy z panią profesor Krystyną Radziwon.

 

PS. W związku z dalszą realizacją projektu przeprowadzone i opublikowane zostaną wywiady z dyrekcją ZSG oraz z naszym gościem specjalnym - Palmą D’Onofrio – o co zadbała Karolina Krawiec, uczennica klasy 3d pod opieką pani Sylwii Lewandowskiej. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć!

 
Koło Dziennikarskie
Arleta Stanisławska

Zmieniony ( 19.01.2014. )
 
III f w rytmie VEGE
Wpisał: Ewa Bielak   
08.01.2014.

flakiiiKlasa III f  ( m.in. członkowie KLUBU EKOLOGA) od września  2013 roku jest zaangażowana w realizację szkolnego projektu ekologiczno-kulturowego " Jedzenie przyjazne naturze" , związanego z propagowaniem diet wegetariańskich. Projekt jest realizowany na lekcjach języka polskiego, wiedzy  o kulturze i technologii gastronomicznej pod opieką pani Lidii Górskiej i pani Ewy Bielak.Uczniowie badają receptury oraz czytają ze zrozumieniem teksty literackie, w których odkrywają praktyczne wskazówki na temat ekologii życia w... praktyce. W związku z tym przedstawiamy produkt, który zaspokaja wyrafinowane gusta ( zwłaszcza w nazwie) wszystkich miłośników zdrowej, ekologicznej i przyjaznej naturze kuchni. Znawcy polecają ten przepis- na zdrowie! 

flaczki_wegetariaskieFLAKI JARSKIE

Składniki

Marchew 150 g
Pietruszka 150g
Seler 300g
Por 150g
Kapusta włoska 750 g
Koncentrat pomidorowy 80g
Smalec lub olej roślinny 45g
Mąka 15g
Masło 50g
Bułka tarta 40g
Pieprz
Liść laurowy
Gałka muszkatołowa
Imbir
Majeranek
Sól

Sposób przygotowania

Warzywa oczyścić, rozdrobnić w cienkie słupki, podsmażyć na tłuszczu, dodać trochę wody oraz poszatkowaną kapustę i dusić pod przykryciem do miękkości. Z tłuszczu i mąki zrobić jasnozłotą zasmażkę, rozprowadzić wywarem, wlać do potrawy, zagotować. Dodać koncentrat pomidorowy, doprawić przyprawami tak, aby potrawa przypominała smak flaków wołowych. Przecież jemy oczami, a nie musimy jeść oczu...
Wkrótce zaprezentujemy przepis na selera królewskiego w otulinie witaminowej oraz opiszemy papryki faszerowane  nadzieniem organicznym...
Na razie- zapowiedź poprzez zdjęcia. Zapraszamy do III f po inspiracje, jak żyć zdrowo, długo i szczęśliwie, w zgodzie z naturą i literaturą...
vege3vege4vege1
Zmieniony ( 15.01.2014. )
Czytaj całość…
 
Mam talent 2013
Wpisał: Ewa Bielak   
17.12.2013.

wp_20131212_046Trzecią edycję szkolnego konkursu „Mam talent” organizowanego przez Samorząd Uczniowski wygrała Paulina Pietrzak z klasy 1iT. Pierwsze miejsce zapewniło jej brawurowe wykonanie piosenki Duffy „Mercy”. Gratulujemy!

Zmieniony ( 17.12.2013. )
 
Projekty uczniów 2013/14
Wpisał: Ewa Bielak   
18.12.2013.

Projekt aktywizacji zespołów klasowych w roku szkolnym 2013/2014
 
1.ANDRZEJKI – klasa  1b   p. B. Królak, klasa 1cZ p. D. Derdy
2.WALENTYNKI – klasa 1d p. A. Gruszczyńskiej
3.MARATON FILMOWY – klasa 3a p. M. Stempień
4.TURNIEJ SCRABBLE – klasa 1i p. M. Jaroszewskiej
5.DZIEŃ KULTURY POLSKIEJ – klasa 2i p. A. Mirończuk
6.PROJEKT „Tradycja świąt Bożego Narodzenia” – klasa 2f -
 p. I. Bidzińskiej-Myśliwiec
7.PROJEKT „ Polska młodzież i współczesna Warszawa” – klasa 2h p. M. Izbickiej.
8.WYSTAWA ZWIĄZANA Z WOLONTARIATEM – klasa 2j p. S. Lewandowskiej
9.KOLĘDOWANIE – klasa 2c p. M. Kurzyny
10.POTRAWY Z DYNI – klasa 2e p. E. Kościk
11.„NAUKA PRZEZ ZABAWĘ” – klasa 1c p. A. Wojciechowskiej
12.DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA – klasa 2bZ p.. G. Taracha
13.PROJEKTY „Projekt kalendarz”, „Projekt z dziećmi ze świetlicy TPD” – klasa 2aZ p. A.
Kowalówki
14.PROJEKTY „Nowoczesny kucharz dba o formę”, „Ptasia stołówka” klasa 1bZ-
 p. P. Woźniaka
15.TALENT SHOW z okazji Mikołajek
16.PROJEKT „Złote globy ZSG” - klasa 2b p. J. Wicher
17.ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ FUTRA, ŚWIATOWY DZIEŃ PIERNICZKÓW – klasa 1h p. E. Bielak, klasa 3f p. L. Górskiej

18.DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI, DZIEŃ KULTURY KOBIECEJ – klasa 1h I 3D p. E. Bielak- 15 stycznia na 1,2,3 godzinie ( MSG, klasa I h, II i, III d)- Wywiad z dyrektorem i wicedyrektorami.

19.PREZENTACJA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – klasa 3e p. A. Sarzyniec
20.SPEEDMINGTON-  kl.3c T p. A.Muszyc-Niewiadomska

21.Klub Ekologa- klasy , w których uczy p.Ewa Bielak oraz ochotnicy- w tym projekt III f  projekt ekologiczno-kulturowy " Jedzenie przyjazne naturze"  ( cykl lekcji interdyscyplinarnych, warsztaty edukacyjne, pokazy, przepisy).

22.CZŁOWIEK W KULTURZE- comiesięczne informacje dot.wydarzeń kulturalnych w Warszawie- klasa I H, Ewa Bielak, spacery warszawskie, uczestnictwo w inicjatywach TPW

23."Nie masz cwaniaka nad warszawiaka"-projekt koła dziennikarskiego dot.badania kultur dzielnic warszawskich ( np. 17 grudnia wieczorem-śpiewamy kolędy z prażaninami-TPP).

24. "Ciasteczka Ani z Zielonego Wzgórza"- 30 stycznia o godz, 15.30  pokaz literacko- dramowy III f pod opieką pani Bielak i pani Górskiej.

25. PROJEKT "BLOG KULINARNY" KULINARIA Z POZNAŃSKIEJ - utworzenie i prowadzenia bloga uczniowskiego "Kulinaria z Poznańskiej" - klasa I b i I f pod opieką pani Ewy Bielak .

26. PROJEKT "PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ ZSG" -20 stycznia- lekcja 8, WOK, sala 205- JAK ZOSTAĆ MILIONEREM czyli sztuka przedsiębiorczości. Wykład ucznia III f Mikołaja Wieczorka pod opieką pani Ewy Bielak.

 

Zmieniony ( 19.01.2014. )
 
Thanksgiving day
Wpisał: Ewa Bielak   
04.12.2013.

http://angielskidlakazdego.blox.pl/resource/HappyThanksgivingDay2003.jpgW listopadzie,  w ostatni czwartek każdego roku, w USA obchodzone jest Święto Dziękczynienia.W ramach projektu kulturalno – gastronomicznego i współpracy międzyklasowej zorganizowaliśmy w szkole uroczysty obiad, upamiętniający ucztę, jaką wyprawili koloniści w podziękowaniu Bogu za dobre plony oraz przetrwanie niezwykle srogiej zimy, kiedy przybyli z Europy do Stanów Zjednoczonych w 1620 roku. 

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ AUTORSTWA pani prof.Marzenny Chadryś i pani.prof. Bogusławy Godlewskiej.Thanksgiving day

Zmieniony ( 16.12.2013. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 12
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.