Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Edukacja kulturalna
Warsztaty muzyczne z Michałem Sołtanem
25.01.2017.

Drodzy Państwo,
czwartego lutego odbędą się bezpłatne warsztaty muzyczne z Michałem Sołtanem. To interesujące wydarzenie nie tylko dla młodzieży odbędzie się w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury "Włochy" przy ul.1 Sierpnia 36 A w Warszawie.

Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek i umiejętności muzyczne. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert w wykonaniu Michała Sołtana i zespołu Mango Brassi.

Plakat_Michal_warsztaty Plakat_Michal_poziom

Inauguracja Roku Kościuszkowskiego
06.02.2017.

Dnia 26 stycznia 2017 r. delegacja 5 uczniów z naszej szkoły: -Wiktoria Marchlewska 1c
-Oliwia Maksymowicz 1c
-Bartłomiej Sobolewski 2c
-Bartosz Bazydło 2c
-Patryk Zawistowski 3a
uczestniczyła w Inauguracji Roku Kościuszkowskiego.

O godzinie 15:00 w Zamku Królewskim delegacje Szkół Kościuszkowskich oraz organizacji społecznych złożyli wiązanki przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki.

Następnie, o godzinie 17:00 w Muzeum Niepodległości odbyło się spotkanie "Wszechnicy Kościuszkowskiej". Mogliśmy wysłuchać dyskusji na temat planowanych obchodów Roku Kościuszkowskiego. Dr Leszek Marek Krześniak prowadził tę dyskusję.

Następnie prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski opowiadał nam o relacji Tadeusza Kościuszki z rodziną Czartoryskich.

Na koniec odbyła się prezentacja albumu "Insurekcja Kościuszkowska" prowadzona przez dr Tadeusza Skoczka oraz dyskusja na temat przedstawionego albumu.(Koło Dziennikarskie) .

Zmieniony ( 07.02.2017. )

BUW otwarty nocą- BUW DLA SÓW
18.01.2017.
Od poniedziałku 23 stycznia do soboty 4 lutego 2017 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie czynna do godz. 5.00, czyli do pierwszego porannego autobusu. Od poniedziałku 23 stycznia do soboty 4 lutego 2017 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie czynna do godz. 5.00, czyli do pierwszego porannego autobusu.
W soboty (28 stycznia i  4 lutego) BUW będzie czynny w godz. 9.00 - 21.00, w niedziele (29 stycznia i 5 lutego) w godz. 15.00 - 20.00.
Po godz. 22.00 dostępne będą dla czytelników: Informatorium, Czytelnia Ogólna  i Wolny Dostęp (poziomy 1, 2, 3).
Po godz. 21.00 (poniedziałek - piątek) nieczynna będzie Czytelnia Czasopism Bieżących i Mikroform.
Po godz. 22.00 (poniedziałek - piątek) oraz w niedziele nieczynne będą: Wypożyczalnia i Magazyn.
Do godz. 5.00 czynna będzie szatnia przy Costa Coffee.

Tagi:

Szkolny Program Edukacji Kulturalnej 2016/2017
30.09.2016.
PLIK DO POBRANIA: Szkolny program edukacji kulturalnej 2016-2017

Warszawska Jesień Poezji w ZSG
11.10.2016.

W naszej szkole w ramach Warszawskiej Jesieni Poezji odbyły się cykliczne spotkania z poetami Związku Literatów Polskich. Poeci przedstawiali swe utwory oraz dyskutowali z młodzieżą na temat pojęcia "twórczości". Jednym z ciekawych warsztatów poetyckich było spotkanie z panią Anną Czachorowską, która przybliżyła uczniom sylwetkę ks. Jana Twardowskiego nie tylko jako poety, ale jako człowieka i przyjaciela. Wspólna analiza wybranych utworów oraz konkurs na najpiękniejszy wiersz o miłości stał się twórczym posumowaniem tegorocznych spotkań z ZLP.

Gość, którym była p. Anna Czachorowska to poetka, edytorka poezji ks. Jana Twardowskiego. Poetka  bardzo pięknie opowiadała o swojej przyjaźni z księdzem, o swoich z Nim spotkaniach. Promowała również  tomik poezji ks. Jana Twardowskiego pt. „”33 wiersze” w swoim opracowaniu.

Urodziła się w Warszawie, dzieciństwo i młodość spędziła w Nasielsku, gdzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące. Absolwentka Wydziału Historycznego UW. Obecnie pełni funkcję kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie. Od 1974 r. mieszka w Legionowie.
Jej wiersze drukowane były w czasopismach „Radar” i „Integracjach”, a także prezentowane na antenie Polskiego Radia. Jest laureatką konkursu na tekst piosenki dla Maryli Rodowicz – w audycji „Lato z Radiem” – 1992 r.
Członek Związku Literatów Polskich ; członek-założyciel Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości.. Przyjaźń Anny Czachorowskiej z ks. Janem Twardowskim zaowocowała wieloma działaniami literacko-artystycznymi. W kwietniu 2006 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Skarby księdza Jana”, na której zaprezentowała swoje zdjęcia poety, a w czasopismach „Integracje” i „Poradnik Bibliotekarza” ukazały się jej artykuły pt. „O poezji Jana Twardowskiego”. Opublikowała cztery tomiki poezji.

Poniżej opinie znanych osób o poezji Anny Czachorowskiej, zaczerpnięte z jej tomików oraz fotogaleria.

Zmieniony ( 11.10.2016. )
Czytaj całość…

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 25