Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Edukacja kulturalna
Karnawał i karnawalizacja
28.02.2017.

3W dniu 9 lutego w naszej szkole odbyła się druga edycja programu kulturowego „Karnawał i karnawalizacja w kulturze europejskiej”. W trakcie programu zaprezentowane zostały umiejętności artystyczno-zawodowe uczniów, a nauczyciele ZSG oraz zaproszeni Goście przygotowali tematyczne wykłady, w których przedstawiono zarys dziejowy związany z obyczajowością ludyczną oraz  synkretycznym wykorzystaniem motywu walki postu z karnawałem.

Uroczystego otwarcia i zamknięcia II edycji projektu dokonała dyrektor Marzena Cieślak, a wykłady m.in. zaprezentowały panie Monika Stempień i Barbara Metter. W trakcie uroczystości Koło Teatralne wykonało kilka piosenek, w tym z udziałem uczniów z innego technikum. Był to prezent dla Stypendystów ZSG, którym wcześniej gratulowano wysokich osiągnięć w dziedzinach nauki i uzdolnień. W programie uczestniczyły również panie wicedyrekor- Elżbieta Fatyga i Marzena Niedośpiał.

Nad całością projektu. czuwała pani Ewa Skrońc-Bielak- lider szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnionych.

Karnawalizacja – termin literaturoznawczy odwołujący się do ludowej kultury śmiechu i tradycji karnawału, oznaczający zawieszenie lub zakwestionowanie normalnie rządzących światem praw i oficjalnych hierarchii w ramach utworu literackiego. Pojęcie to zostało wprowadzone do nauki o literaturze przez Michaiła Bachtina w książce: Problemy poetyki Dostojewskiego w 1929 roku, a następnie rozwinięte w 1969 roku w pracy "Twórczość Franciszka Rabelais'ego a kultura ludowa średniowiecza i renesansu".

Zmieniony ( 01.03.2017. )

Warsztaty muzyczne z Michałem Sołtanem
25.01.2017.

Drodzy Państwo,
czwartego lutego odbędą się bezpłatne warsztaty muzyczne z Michałem Sołtanem. To interesujące wydarzenie nie tylko dla młodzieży odbędzie się w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury "Włochy" przy ul.1 Sierpnia 36 A w Warszawie.

Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek i umiejętności muzyczne. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert w wykonaniu Michała Sołtana i zespołu Mango Brassi.

Plakat_Michal_warsztaty Plakat_Michal_poziom

Inauguracja Roku Kościuszkowskiego
06.02.2017.

Dnia 26 stycznia 2017 r. delegacja 5 uczniów z naszej szkoły: -Wiktoria Marchlewska 1c
-Oliwia Maksymowicz 1c
-Bartłomiej Sobolewski 2c
-Bartosz Bazydło 2c
-Patryk Zawistowski 3a
uczestniczyła w Inauguracji Roku Kościuszkowskiego.

O godzinie 15:00 w Zamku Królewskim delegacje Szkół Kościuszkowskich oraz organizacji społecznych złożyli wiązanki przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki.

Następnie, o godzinie 17:00 w Muzeum Niepodległości odbyło się spotkanie "Wszechnicy Kościuszkowskiej". Mogliśmy wysłuchać dyskusji na temat planowanych obchodów Roku Kościuszkowskiego. Dr Leszek Marek Krześniak prowadził tę dyskusję.

Następnie prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski opowiadał nam o relacji Tadeusza Kościuszki z rodziną Czartoryskich.

Na koniec odbyła się prezentacja albumu "Insurekcja Kościuszkowska" prowadzona przez dr Tadeusza Skoczka oraz dyskusja na temat przedstawionego albumu.(Koło Dziennikarskie) .

Zmieniony ( 07.02.2017. )

BUW otwarty nocą- BUW DLA SÓW
18.01.2017.
Od poniedziałku 23 stycznia do soboty 4 lutego 2017 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie czynna do godz. 5.00, czyli do pierwszego porannego autobusu. Od poniedziałku 23 stycznia do soboty 4 lutego 2017 r. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie czynna do godz. 5.00, czyli do pierwszego porannego autobusu.
W soboty (28 stycznia i  4 lutego) BUW będzie czynny w godz. 9.00 - 21.00, w niedziele (29 stycznia i 5 lutego) w godz. 15.00 - 20.00.
Po godz. 22.00 dostępne będą dla czytelników: Informatorium, Czytelnia Ogólna  i Wolny Dostęp (poziomy 1, 2, 3).
Po godz. 21.00 (poniedziałek - piątek) nieczynna będzie Czytelnia Czasopism Bieżących i Mikroform.
Po godz. 22.00 (poniedziałek - piątek) oraz w niedziele nieczynne będą: Wypożyczalnia i Magazyn.
Do godz. 5.00 czynna będzie szatnia przy Costa Coffee.

Tagi:

Szkolny Program Edukacji Kulturalnej 2016/2017
30.09.2016.
PLIK DO POBRANIA: Szkolny program edukacji kulturalnej 2016-2017

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 26