Kącik kulinarny

Kącik kulinarny
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Edukacja kulturalna
WYDARZENIE KULTURALNE W NASZEJ SZKOLE
Wpisał: Ewa Bielak   
02.12.2015.

29 X 2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie poświęcone sylwetce artysty Zdzisława Beksińskiego. Dzięki Fundacji „Beksiński” z Rzeszowa uczniowie mogli szczegółowo poznać życie i twórczość tego wybitnego artysty, autora wielu obrazów, fotografii, grafik komputerowych i fotomontaży. Realizowany przez państwa Ewę i Janusza Baryckich projekt „Zdzisław Beksiński w Twojej Szkole” obejmuje wystawę 30 oryginalnych prac artysty oraz multimedialny wykład biograficzny. Spotkanie pozwoliło uczniom naszej szkoły poszerzyć swoją wiedzę o historii sztuki XIX i XXw., muzyce, filmie, sztukach wizualnych.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją pani Małgorzaty Łukaszewskiej.Beksiński prezentacja-1

 
Koncert w Filharmonii Narodowej
Wpisał: Ewa Bielak   
18.11.2015.

Znalezione obrazy dla zapytania filharmonia narodowaDnia 4.11.2015 roku grupa uczniów z klasy I C technikum ( Koło Dziennikarskie i Teatralne) pod opieką Pani Ewy Bielak udała się do Filharmonii Narodowej na koncert "Polska - Zasłużonym dla Ojczyzny". Został on zorganizowany przez Fundację Cultura Memoriae i Fundację Filharmonii Warszawskiej pod  Honorowym Patronatem Prezydenta RP. Występ artystyczny został podzielony na dwie części : recytatorską i muzyczną. W pierwszej z nich Teresa Lipowska i Maciej Rayzacher recytowali fragmenty wierszy związanych z II Wojną Światową. Druga część - dłuższa, obejmowała występ polskiego pianisty Szymona Nehringa z orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrygenturą Macieja Tarnowskiego. Szymon to tegoroczny laureat XVII Międzynarodowego Konkursu  Chopinowskiego. To jeden z najbardziej prestiżowych w swojej kategorii  konkursów na całym świecie. Muzyk wykonał Koncert Fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina. Po koncercie przy winie i przekąskach można było porozmawiać z artystami,  jak i podzielić się wrażeniami z zaproszonymi gośćmi.

 

Zmieniony ( 30.06.2016. )
Czytaj całość…
 
Wycieczki, wystawy, spotkania kulturowe
Wpisał: Ewa Bielak   
28.10.2015.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zaprasza na bezpłatne wycieczki, spotkania, wystawy kulturowe:


Czytaj całość…
 
Bezpłatna edukacyjna gra miejska dla uczniów
Wpisał: Ewa Bielak   
07.10.2015.
Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do udziału w BEZPŁATNYCH grach miejskich, których celem jest promowanie idei dbałości o prawidłowe posługiwanie się językiem polskim i pokazanie, w atrakcyjny sposób, że nauka języka może być ciekawa.

Hasłem przyświecającym idei gry będzie: "zostań superbohaterem swojego języka - pracę nad zachowaniem go pięknym zacznij od siebie". Głównym elementem proponowanych przez nas gier "Superobohaterowie języka polskiego" jest linia fabularna scenariusza - uczestnicy wstępują do "Akademii Superbohaterów Języka Polskiego", aby mogli nauczyć się chronić piękno swojego języka ojczystego, naprawiać czynną przestrzeń językową oraz czynić ją lepszą. Wiedzę tę będą mogli zdobyć podczas przeróżnych zadań i Rozterek Językowych. Miejsca usytuowania zadań uczestnicy będą odnajdywać przy pomocy spejalnie przygotowanej mapy. Zadania będą związane m.in z ortografią, interpunkcją, błędami językowymi, slangiem internetowym czy mową potoczną. Gry odbędą się na terenie warszawskiej Starówki.

Do udziału w grach zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat (szkoły gimnazjalne i licealne). Cały happening trwa ok 4 godzin. W każdej z gier mogą brać udział zespoły o dowolnej ilości osób (preferowana liczba 6-8 osób). Niepełnoletni uczestnicy muszą być pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Przewidywana liczba osób w jednej grze to maksymalnie 60 osób. Gry odbędą się w terminach: 21.10, 28.10, 04.11 oraz 12.10.2015 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe upominki, a dla najlepszych zespołów przewidziane są wartościowe nagrody.

Zgłoszenia: Mikołaj Winiarczyk tel. 730-842-398, e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Udział w grach jest BEZPŁATNY!! Ilość miejsc OGRANICZONA!!

Projekt nominowany w konkursie S3KTOR na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową roku 2014 w kategorii Edukacja Projekt Fundacji KSK współfinansowany przez m.st. Warszawę
Zmieniony ( 07.10.2015. )
 
Wycieczki
Wpisał: Ewa Bielak   
07.10.2015.
Od Towarzystwa Przyjaciół Warszawy - (i przyjaciół):

Wycieczki historyczno - krajoznawcze (koszt ok. 40 zł):
24 października  "Szlakiem Bojowym Rzeczpospolitej Kampinoskiej"
21 listopada po terenach działań 1 i 2 rejonu AK (Legionowo - Marki)
O wycieczkach informacji udziela Anna Anuczak tel. 607 - 212 - 986 lub 22 - 619 - 96 - 10

Od PTTK Oddział "Mazowsze":

10.10 (sobota) - rajd pieszy dla uczniów i nauczycieli "Zapomniane Cmentarze I Wojny Światowej". Jedziemy z pętli Metro Wilanowska autobusem 710 o godz.9.17. Dojeżdżamy do Konstancina (jeśli ktoś ma kartę miejską wystarczą dwa bilety 20 minutowe). Trasa 10 km: Konstancin Papiernia - Obory - rez. Skarpa Oborska - Łyczyn - rez. Obory - Królewska Góra. Na trasie odwiedzimy dwa cmentarze z okresu Wielkiej Wojny, można wziąć ze sobą lampki do zapalenia. Prowiant i picie bierzemy ze sobą - na trasie nie ma żadnego sklepu.

13.10 Spotkanie - prezentacja dla dorosłych na temat "Żmudź - Litwa". Dom kultury "Śródmieście" ul. Smolna 9 wejście od Al. Jerozolimskich 2 - Halina Sugier

20.10 Spotkanie - prezentacja "Przez Norwegię na rowerach". Miejsce i godzina jw. Małgorzata Wojtatowicz

27.10 Spotkanie - prezentacja Polskie ślady na Ukrainie miejsce i godz. jw. Halina Sugier

Spacery z przewodnikiem - także dla starszych uczniów:

10.10 "Z zabytkiem w tle" Kamionek - jez. Kamionkowskie - jez. Gocławskie - jez. Balaton. Do przejścia 6 km.. Zbiórka godz. 11.00 przed Teatrem Powszechnym. Zaprasza Zbigniew Muszyński

18.10 "Z zabytkiem w tle" - Bulwary nad Wisłą. Do przejścia 5 km. Zbiórka godz. 11.00 na rynku nowego Miasta przy studni. Zaprasza Zbigniew Muszyński


Od Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego:
ul. Zielna 39, budynek PAST-y, VIII p.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu KOBIETY I WOJNA, które odbędzie się 15 października 2015 r. godz. 18:00 w historycznym budynku PAST-y ul. Zielna 39 w Warszawie.

Celem cyklu KOBIETY I WOJNA jest stworzenie przestrzeni do dialogu różnych pokoleń kobiet, próba znalezienia punktów wspólnych w myśleniu, zachowaniu, postrzeganiu świata, życia kobiet urodzonych przed i po wojnie. Podczas spotkań podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie: jak wojna wpłynęła na życie kobiet - zarówno uczestniczek Powstania Warszawskiego, jak i kolejnych pokoleń.

Bohaterką  najbliższego spotkaniu pt.: „Lunatyczka” będzie Pani
Halina Cieszkowska ps. „Alika”, rocznik 1921. Od 1940 roku żołnierz Związku Walki Zbrojnej, następnie Armii Krajowej. Kolporterka, łączniczka Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej ZWZ-AK w grupie "Edward" płk. Edwarda Pfeiffra. W czasie Powstania Warszawskiego była łączniczką. Jeniec obozu-szpitala wojskowego w Zeithain (Stalag IV B). Do Polski wróciła w maju 1945 roku. W 1948 roku ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracowała z młodzieżą prowadząc w szkołach zajęcia literacko-teatralne. Jest autorka i współautorką książek o Warszawie.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali prosimy o zgłaszanie udziału w spotkaniu do dnia 9_10_2015

R.S.V.P.: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Zmieniony ( 07.10.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 26
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.