Aktualności arrow Szkoła arrow Zagraniczne staże

Rekrutacja do projektu - informacje
21.01.2017.

Od 23 stycznia wznawiamy rekrutację do projektu projektu „Trening czyni mistrza - praktyki zagraniczne szansą na lepszy start w dorosłe życie”, finansowanego ze środków PO WER.

Zapraszamy grupę docelową projektu, czyli uczniów klas 3c, 3d, 3e, 3f oraz klas 2a, 2b, 2c, 2d, którzy są objęci programem staży zagranicznych, do zapoznania się z regulaminem projektu oraz warunkami rekrutacji. Formularze zgłoszeniowe do projektu są dostępne u koordynatorów projektu, p. Agnieszki Kopij oraz p. Marzeny Dymarskiej w sali 225a i 322. Regulamin projektu jest również wyłożony w bibliotece szkolnej.

Wszelkie informacje o projekcie znajdą się również na tablicy informacyjnej na II piętrze.

Terminarz rekrutacji

7.11. – 10.11.16

kampania informacyjna wśród uczniów i rodziców

23.01. – 27.01.17

przyjmowanie wniosków zgłoszeniowych

30.01. – 3.02.17

weryfikowanie wniosków zgłoszeniowych

6.02.17

ogłoszenie listy uczestników

6.02. – 10.02.17

procedura odwoławcza

13.02. – 15.02.17

rozpatrywanie wniosków odwoławczych

17.02.17

ogłoszenie ostatecznej listy uczestników

Załączniki do pobrania:

Regulamin projektu i rekrutacja

Zmieniony ( 17.02.2017. )
Czytaj całość…

Staże zagraniczne dla uczniów ZSG
06.10.2016.

erasmus-logo

Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego stał się beneficjentem projektu, wspierającego mobilność edukacyjną młodzieży i przystępuje do realizacji projektu „Trening czyni mistrza - praktyki zagraniczne szansą na lepszy start w dorosłe życie”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Projekt będzie realizowany od 1.09. 2016 do 30.06.2018 i zakłada uczestnictwo w zagranicznych praktykach zawodowych 4 grup uczniów, kształcących się z w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Partnerem zagranicznym projektu jest Stowarzyszenie B.B.V. Eberswalde z ośrodkiem kształcenia zawodowego w Bad Freienwalde w Niemczech.

Głównymi celami projektu jest rozwój umiejętności zawodowych młodzieży poprzez udział w praktykach zagranicznych, zwiększenie mobilności młodzieży na europejskim rynku pracy, rozwijanie kompetencji językowych i społecznych. W projekcie wykorzystany zostanie Europejski System Akumulowania i Przenoszenia Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym – ECVET. Na jego podstawie dobyte podczas praktyk kwalifikacje zostaną potwierdzone certyfikatem. Oczekiwanym rezultatem projektu będzie ponadto podniesienie kompetencji organizacyjnych i społecznych praktykantów oraz wzrost ich umiejętności adaptacyjnych, poznanie specyfiki niemieckiego rynku pracy, przygotowanie do pracy w środowisku wielokulturowym również na innych europejskich rynkach. Kwalifikacje nabyte podczas praktyki w Niemczech zwiększą konkurencyjność stażystów jako przyszłych absolwentów na lokalnym, krajowym rynku pracy i ułatwią im poszukiwanie zatrudnienia lub założenie własnej działalności. Projekt „Trening czyni mistrza - praktyki zagraniczne szansą na lepszy start w dorosłe życie” wynika z analizy potrzeb rynku pracy, który poszukuje młodych ludzi z wysokim poziomem przygotowania zawodowego, w którym odbycie stażu za granicą stanowi dodatkowym atut.

Koordynatorami projektu są p. Agnieszka Kopij oraz p. Marzena Dymarska. W październiku w szkole rozpocznie się akcja informacyjna na temat projektu, a w listopadzie rozpocznie się rekrutacja uczestników. Warunki udziału w projekcie, regulamin rekrutacji oraz kryteria rekrutacyjne zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Zmieniony ( 13.10.2016. )