Aktualności arrow Dla Nauczycieli arrow Zespół Wychowawczy
Niebezpieczeństwa cyberprzemocy
24.04.2014.

Szanowni Państwo!

Zdarzają się sytuacje umieszczania informacji lub zdjęć bez zgody właściciela oraz wyzwiska i wulgaryzmy  skierowane do określonej osoby. Warto wiedzieć, że wymienione zdarzenia podlegają karze na podstawie art.190 a Kodeksu Karnego. Ponadto informujemy, że  Dyrekcja szkoły i inni nauczyciele nie mają możliwości kontrolowania treści zamieszczanych na prywatnych stronach internetowych Państwa dzieci. Prosimy , więc o częste rozmowy uświadamiające jak duże zagrożenie niesie ze sobą niekulturalne korzystanie z Internetu.

Czytaj całość…

Regulamin wycieczki
24.03.2013.

Regulamin wycieczki

Zapoznanie ucznia i rodzica z regulaminem
Zmieniony ( 24.05.2013. )

Stop przemocy-Deklaracja warszawska
09.01.2013.

Rzecznik Praw Dziecka

Szanowni Państwo,

zakończył się Rok Janusza Korczaka. Jednak pedagogika miłości Starego Doktora nie straciła na aktualności, a idea dziecięcego obywatelstwa wciąż jest warta przypominania i propagowania.

W dniach 4-6 grudnia 2012 roku odbył się w Warszawie Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który zgromadził wiele osób związanych z Januszem Korczakiem. To szacowne grono, naukowcy, działacze społeczni i członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, przyjęło i podpisało Deklarację warszawską, którą mam przyjemność Państwu zarekomendować. Sygnatariuszami Deklaracji są: Para Prezydencka, Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, wielu parlamentarzystów oraz szerokie grono osób, którym bliskie są zawarte w niej idee.

Deklaracja warszawska jest symbolicznym dokumentem, przypominającym o niezbywalnej godności dziecka, jego wartości i podmiotowości istoty ludzkiej. Wzywa dorosłych do podejmowania działań na rzecz zapewnienia każdemu dziecku szczęśliwego życia w świecie bez przemocy, dyskryminacji, zaniedbywania oraz złego traktowania.

Na mojej stronie internetowej www.brpd.gov.pl w dziale publikacje znajdują się scenariusze zajęć dotyczących praw dziecka dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są to gotowe pomysły do wykorzystania podczas godzin wychowawczych czy zajęć z wiedzy o społeczeństwie, które pomogą w realizacji programu wychowawczego szkoły. Naturalną konsekwencją zajęć jest Deklaracja warszawska. Warto zachęcić uczniów do zapoznania się z tym dokumentem i podpisania. Jako dorośli, odpowiedzialni za przyszłe losy dzieci, powinniśmy dbać o edukację obywatelską najmłodszych pokoleń.

Poniżej znajduje się link, z którego można pobrać tekst Deklaracji warszawskiej oraz gotową tabelę podpisów, które wystarczy powielić. Jestem przekonany, że sygnatariuszami tej deklaracji zostaną wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy Państwa szkoły.

www.deklaracjawarszawska.pl/deklaracja_z_tabela.pdf

Pozdrawiam serdecznie
Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka