Kącik kulinarny

Kącik kulinarny
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Osiągnięcia Uczniów

    ZSG - Liderem Edukacji Certyfikaty uzyskane przez Szkołę

Konkurs LIDL
Wpisał: Ewa Bielak   
14.04.2015.

 W dniu 13.04.2015 r. w szkole odbył się wykład Pana Karola Okrasy „Kuchnia staropolska i polska. Przyprawy w kuchni staropolskiej”. Blisko półtoragodzinny wykład zakończył się panelem dyskusyjnym Mistrza z uczniami naszej szkoły. Wykład zainicjował cykl spotkań z uznanymi osobistościami ze świata gastronomii, turystyki i kultury.

W czasie trwania wykładu, w sali technologicznej, odbywał się finał  konkursu „Kuchnia , zapach, smak , przyprawy – gotuj z Lidlem dla zabawy”.

Czytaj dalej: ARTYKUŁ PANI PROF. ANETY CZARNOTY: Konkurs Lidl 

GALERIA ZSG

Galeria dostępna czasowo na google +

https://plus.google.com/Galeria konkursu

 

Zmieniony ( 21.04.2015. )
 
ZSG Promotorem ekologii
Wpisał: Ewa Bielak   
07.04.2015.

Przyjaźni Środowisku – Narodowy Konkurs Ekologiczny

Nasza szkoła  otrzymała wyróżnienie w XV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego Przyjaźni Środowisku, zyskując, jako jedyna ze szkół tytuł  Szkoły Przyjaznej Środowisku. Uznanie jury konkursowego zdobył projekt Klubu Ekologa ZSG , obejmujący nie tylko działania na rzecz ochrony środowiska, ale i prowadzone przez szkołę  ekologiczne akcje edukacyjne. Narodowa Rada Ekologiczna doceniła działalność edukacyjną Zespołu Szkół Gastronomicznych  oraz szereg działań w zakresie optymalizacji wpływu na środowisko w XV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”.  

 

 

Do certyfikatu została dołączona kryształowa kula symbolizująca działania ZSG  na rzecz ochrony środowiska. Uroczyste wręczenie tytułu nastąpiło 24 marca 2015 r. podczas Gali Laureatów i Wyróżnionych Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w Warszawie ( Stadion Narodowy) .Certyfikat i statuetkę odebrali uczniowie zaangażowani w projekt i działający pod opieką merytoryczną wicedyrektor Marzeny Cieślak i koordynatora oraz wnioskodawcy- pani Ewy Bielak. Uczniowie i przedstawiciele ZSG zostali również zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Kongresie „STOP niskiej emisji!”, organizowanym w ramach projektu „Przyjazne Miasta na Start – Stop zmianom klimatu”. Wydarzenie odbyło się 24 marca 2015 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym w Sali Amsterdam.

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” organizowany od 15 lat przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii. Dlatego też w Konkursie organizowanym w tym roku pod patronatem Ministerstwa Środowiska, oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej. Zadaniem Konkursu jest więc wyłonienie i nagradzanie tych samorządów, przedsiębiorstw i placówek edukacyjnych, które dzięki poczynionym inwestycjom oraz wdrażaniu programów edukacyjnych przyczyniły się do poprawy środowiska naturalnego oraz do zwiększenia świadomości ekologicznej. Poniżej mini-galeria zdjęć.

Zmieniony ( 07.04.2015. )
Czytaj całość…
 
Wielki sukces
Wpisał: Ewa Bielak   
23.03.2015.

http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl/fotoreportaze/19final/Image_000.JPG

http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl/fotoreportaze/19final/Image_203.JPGW dniach 19-21 marca 2015 w Szczecinie odbył się  centralny etap XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Był to szczególnie  trudny finał ze względu na silną  konkurencję ze strony  uczniów liceów ogólnokształcących. Tylko dziesięciu uczestników końcowego etapu reprezentowało  technika gastronomiczne. Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal, nie tylko  pod względem  wyników, jak również  kultury osobistej i walki fair play. Uczennica klasy 3 E (zawód technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych) Mariola Gałązka  uzyskała tytuł laureata, a Paweł Pawłowski  z klasy 4 h (technik kucharz) -  finalisty. Obydwoje zdobyli  tytuły, prezenty i  profesjonalne szkolenia. Zwolnieni są z części pisemnej egzaminów zawodowych, a także dostali już indeksy na wybrane uczelnie.  Gratulujemy  zwycięzcom, bo wiemy, jak wiele czasu poświęcili nauce. Dziękujemy również  nauczycielom: Edycie Gulińskiej i Aleksandrze Krawczyk, które czuwały nad przygotowaniem Naszych Olimpijczyków.

GALERIA ZDJĘĆ

Zmieniony ( 29.03.2015. )
 
Mamy brązową Wenę!
Wpisał: Ewa Bielak   
18.03.2015.

 Z PRZYJEMNOŚCIĄ OGŁASZAMY WYNIKI KONKURSU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH ORGANIZOWANEGO W RAMACH ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2014/2015„UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ !

PIERWSZEGO MIEJSCA W OGÓLE NIE PRZYZNANO!

Drugie miejsce – „Srebrna Wena”:
- grupa teatralna „Już” z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej za spektakl „Kuracja”
Trzecie miejsce – „Brązowa Wena”:
- grupa teatralna „Wóz Tespisa” z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego za spektakl „Centon romantyczny”. Opiekunem Koła Teatralnego jest pani Ewa Bielak.
Trzecie miejsce – „Brązowa Wena”:
„Teatr Nie-Na-Żarty”z XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego za spektakl „Jak się Janek Seliga ze sobą i losem mocował”
 
  Uroczysty finał, podczas którego nastąpi wręczenie dyplomów i statuetek odbędzie się 10 kwietnia 2015r. w sali widowiskowej MDK „Muranów”:


Zmieniony ( 18.03.2015. )
 
Zwycięstwo w Sródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów
Wpisał: Ewa Bielak   
11.03.2015.
 W dniach 5-6 marca uczestniczyliśmy w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów, w dwóch kategoriach konkursowych: konkursie muzycznym i tanecznym.  Konkurencja była ogromna! Z dumą prezentujemy wyniki:

Szkoły ponadgimnazjalne, solo ( kat I. )

Złota Wena – Paulina Talarska LXXV LO

Srebrna Wena – Wktoria Księżopolska LXXV LO

Wyróżnienia:

- Michał Turczyński ZSG

Brązowej Weny nie przyznano.


Szkoły ponadgimnazjalne, solo instrumentalne ( kat II. )

Srebrna Wena - Bartosz Adamski ZSG

 

Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym artystom!

 Uroczyste wręczenie Wen oraz Koncert Laureatów konkursu muzycznego i tanecznego zapraszamy do MDK Łazienkowska 27 marca o godz. 12.00.

  GALERIA

Źródło. informacji:  MDK MURANÓW: http://www.mdk.waw.pl/index.php/aktualnosci/543-wyniki-konkursu-muzycznego-i-tanecznego-srodmiejskiego-festiwalu-mlodych-talentow-20142015

 

Zmieniony ( 22.03.2015. )
 
I miejsce na EXPO 2015
Wpisał: Ewa Bielak   
02.03.2015.

    expoNasza szkoła odniosła wielki sukces podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego „Perspektywy” 2015,  zdobywając… I miejsce w konkursie „Wybieraj z Głową”  organizowanym przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.  Patronat nad konkursem objęła  Prezydent m. st. Warszawy-  Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Ocenie konkursowej podlegało stanowisko wystawiennicze szkoły prezentujące jej ofertę edukacyjną. Zdobyliśmy zarówno uznanie Komisji Biura Edukacji, jak i (co bardzo nas cieszy) Komisji z Głową-  złożonej z gimnazjalistów, która przyznała nam Nagrodę  Publiczności.

Na zdjęciu obok - pani Dyrektor Jolanta Litniewska odbiera nagrodę z rąk zastępcy Dyrektora Biura Edukacji- pani Mieczysławy Nowotniak w obecności Wiceprezydenta Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego i Naczelnik Biura Edukacji - Barbary Krępskiej.

Stoisko konkursowe oraz prezentacje promocyjne  przygotowali nauczyciele  i ich uczniowie  pod opieką wicedyrektor Marzeny Cieślak i kierownik praktycznej nauki zawodu- Anety Czarnoty- Kołcoń.

  Niezwykle ciekawa była debata otwierająca Salon - kolejna edycja cyklu „Wybieraj z głową”, która miała w tym roku nową formułę. Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, zastępca dyrektoria Urzędu Pracy m.st. Warszawy Lech Antkowiak i szefowie biur karier z Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW, Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Leona Koźmińskiego pokazywali młodzieży i szkolnym doradcom zawodowym, jak mądrze kształtować swoją ścieżkę kariery i unikać „ślepych uliczek”.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji-sprawozdania:artykuł wkrótce.

Zmieniony ( 04.03.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 161
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.