Kącik kulinarny

Kącik kulinarny
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Aktualności arrow Szkoła arrow Historia i Tradycja
Super Wena dla Zespołu Szkół Gastronomicznych
Wpisał: Ewa Bielak   
15.06.2016.
 7. czerwca w gościnnych progach Kina Atlantic odbył się uroczysty Finał Obchodów Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów. Była to okazja do spotkania dyrektorów śródmiejskich szkół i nauczycieli najbardziej zaangażowanych w przygotowanie uczniów do eliminacji konkursowych z władzami Śródmieścia i podsumowania wydarzeń śródmiejskiego Festiwalu. Już w holu można było podziwiać historyczną wystawę przypominającą wydarzenia towarzyszące wszystkim edycjom Festiwalu w konkursach: muzycznym, tanecznym recytatorskim i literackim, fotograficznym, plastycznym oraz konkursowi małych form teatralnych.Wiersze, felietony, formy artystyczne i prace plastyczne zostały opublikowane w specjalnym zbiorku. W naszej szkole opiekunem uczniów uzdolnionych oraz nauczycielem od dziesięciu lat efektywnie przygotowującym uczniów do konkursów jest pani Ewa Bielak.
Z okazji Jubileuszu Pan Piotr Kazimierczak Burmistrz Dzielnicy Śródmieście wręczał dyplomy dyrektorom 30 nagrodzonych placówek. Te dyplomy otrzymały szkoły, które szczególnie aktywnie wspierają rozwój i twórczość artystyczną dzieci i młodzieży, najliczniej uczestniczyły w eliminacjach konkursowych i otrzymały najwięcej Złotych, Srebrnych i Brązowych Wen. NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA JUBILEUSZOWĄ WENĘ! Pani dyrektor Jolanta Litniewska otrzymała podziękowania za zaangażowanie szkoły w kształcenie artystyczne uczniów.
 
XVI Sesja Zamkowa
Wpisał: Ewa Bielak   
14.06.2016.
 2 czerwca 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się kolejna sesja poświęcona edukacji patriotycznej młodych Polaków. XVI sesja zamkowa odbyła się dla uczczenia uchwały Sejmu RP, która ustanowiła rok 2016 Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W sesji pt. „W kręgu tajemnic dawnej Warszawy”, która odbyła się tradycyjnie w pomniku kultury polskiej,  wzięli udział:  p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, przedstawiciele Biura Edukacji ( p. Ewa Czarkowska) , Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Warszawy ( p. Marzena Grochowska, pani Grażyna Dworakowska, pani Małgorzata Wojtatowicz) , dyrektorzy ( m.in. pani dyrektor Marzena Cieślak) i nauczyciele szkół warszawskich, przedstawiciele obiektów kultury , nauki i pomocy społecznej, młodzież , a przede wszystkim  Maria Szypowska, pomysłodawczyni i wieloletnia organizatorka sesji, uczestniczka powstania warszawskiego i pisarka, która została uhonorowana przez Szefa Urzędu Medalem „Pro Patria”. W organizowanej uroczystości wzięli również udział uczniowie warszawskich szkół uczestniczących w konkursach patriotycznych i kulturowych, organizowanych przez TPW. Program artystyczny przygotowała pani Ewa Bielak, a wystąpili w nim również  laureaci konkursów recytatorskich i literackich. Organizatorami sesji byli: Zamek Królewski w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Zespół Szkół Gastronomicznych im.prof.E. Pijanowskiego oraz Fundacja Artibus.

Ta sesja odbywająca się w 1050. rocznicę Chrztu Polski to bardzo ważny dowód na to, że wychowanie młodego pokolenia wokół wartości, które stały u podstaw państwowości polskiej jest bardzo istotne. Ogromne zasługi w tym podtrzymywaniu ducha i kształtowania postaw patriotycznych młodego pokolenia ma Pani Maria Szypowska. Moje pokolenie, wcześniejsze i Wasze droga młodzieży wychowywało się i wychowuje na książkach Pani Marii. Dzięki niej poznawaliśmy dzieje Marii Konopnickiej, wspaniałą twórczość Jana Matejki, dzięki jej wspaniałym pracom poznawaliśmy też dzieje Warszawy. Za to wszystko ogromne podziękowania. Bo historia ma sens wtedy, gdy nie jest rozdziałem zamkniętym. Kiedy ma swój początek, ale trwa nadal, a tradycja wynikająca z niej jest przekazywana następnym pokoleniom. Taki był i jest sens działań Pani Marii Szypowskiej – mówił do zebranej na sesji zamkowej młodzieży p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Pani Małgorzata Wojtatowicz nagrodziła laureatów zorganizowanych konkursów. Nasi uczniowie byli zwycięzcami!

Zapraszamy na stronę Urzędu 

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Poniżej lista: 

KONKURS LITERACKI:

Nasi uczniowie zajęli 3 kolejne miejsca!

Maciej Rękawek - Warszawskie Copacabany
Klaudia Stanuchowska - Pokolenie pochylonej głowy
Adrian Guławski - Pierwsza linia warszawskiego metra
Sandra Szymańska - Warszawa niejedno ma imię, czyli stolica okiem 
słoika
Paulina Maksymowicz - Park Skaryszewski z perspektywy maski tlenowej
Julia Świstek - Warszawska rotunda PKO
 
KONKURS RECYTATORSKI

Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce:

Miłosz Mlonek – Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie im. E. Pijanowskiego

II miejsce:

Martyna Gronek - XXII LO im. gen. Jakuba Jasińskiego i Katarzyna Nowakowska -Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie im. E. Pijanowskiego

III miejsce

Przemysław Cichy - XXII LO gen. Jakuba Jasińskiego i Maciej Łyszkowski - Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie im. E. Pijanowskiego


Zmieniony ( 14.06.2016. )
Czytaj całość…
 
Konferencja kulturowo-naukowa-Obiad czwartkowy
Wpisał: Ewa Bielak   
27.04.2016.

 W dniu 21. kwietnia w naszej szkole odbyła się Konferencja kulturowo-naukowa pod znanym tytułem "Obiad czwartkowy". Konferencja łączyła w sobie elementy wykładów naukowych z formą biesiady literacko-kulturowej, w trakcie której uczniowie przedstawiali swoje umiejętności kulturowe, literackie i zawodowe.Gośćmi konferencji byli przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk- prof.A.Romek, mgr Karolina Stangret, członkowie Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Warszawy- pani Marzena Grochowska, pani Małgorzata Wojtatowicz, pani Beata Tomecka, przedstawicie ZT KRUSZWICA- Jacek Zięba oraz mistrz świata cukierników- Mieczysław Chojnowski.

W panelu naukowym z odczytami uczestniczyli również nauczyciele naszej szkoły- pani Ewa Bielak (organizatorka już XIV Obiadu czwartkowego), pani Monika Stempień, pani Aleksandra Wojciechowska, pani Barbara Metter oraz inni. W panelu pokazu umiejętności zawodowych opiekunami uczniów byli: pani Iwona Namysław, pan Dominik Orłowski, pani Ilona Leszczyńska, pani Lidia Łojek, pani Eugenia Kościk. Gospodarzami przedsięwzięcia były panie dyrektor- Jolanta Litniewska i Marzena Cieślak, które zostały odznaczone odznaką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci- PRZYJACIEL DZIECKA.

Nastąpiło również uroczyste podsumowanie Konkursu Literackiego TPW na najlepszy felieton o Warszawie na poziomie szkolnym ( I etap). Zwyciężyli: Adrian Guławski, Klaudia Stanuchowska i Maciej Rękawek. To oni będą prezentować naszą szkołę na forum warszawskim w II etapie konkursu.

 

 Poniżej program Konferencji i mini fotoreportaż,  wkrótce publikacje wykładowe.

1. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pani prof. Moniki Stempień: 

WYKŁAD dot. przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 28.04.2016. )
Czytaj całość…
 
Wizyta przedstawicieli szkolnictwa UE
Wpisał: Ewa Bielak   
17.04.2016.

W dniu 14. kwietnia naszą szkołę odwiedziła delegacja przedstawicieli szkolnictwa zawodowego krajów Unii Europejskiej. Goście zostali podjęci przez wicedyrektor Marzenę Cieślak oraz kierownika warsztatów szkolnych - panią Marylę Morawską, które prezentowały przybyłym szkołę. Goście zapoznali się z ofertą edukacyjną ZSG oraz zwiedzili sale edukacyjne. Po prezentacji goście udali się do restauracji szkolnej, w której mieli okazję spróbować przygotowanych przez naszych uczniów potraw, będących dowodem  umiejętności zawodowych oraz wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie szkoły- Facebook.!

 

 

Zmieniony ( 18.04.2016. )
Czytaj całość…
 
XVI Sesja patriotyczno-kulturowa
Wpisał: Ewa Bielak   
29.10.2015.

 W ramach akcji „W KRĘGU TAJEMNIC DAWNEJ WARSZAWY” (w każdym roku inne ‘tajemnice’) – inspirowanej przez Biuro Edukacji Urzędu M. St. Warszawy - w dniu 29 października 2015 roku o godz. 11.00 odbyła się kolejna uroczysta Sesja w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego poświęcona edukacji patriotycznej młodych pokoleń Polaków przez budzenie ich zainteresowania opieką nad dziedzictwem kultury. Sesja była realizowana przez Fundację Artibus wspólnie z Organizatorkami z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof.E.Pijanowskiego i z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

 W trakcie Sesji Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy przyznał pani Ewie Skrońc- Bielak Odznakę Honorową PAMIĘCI KRYSTYNY KRAHELSKIEJ-PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944 oraz przekazał jej uroczyste Podziękowania za wieloletnią pracę wkładaną w edukację i wychowanie młodych warszawiaków w duchu patriotyzmu i poszanowania dziedzictwa kulturowego, zaangażowanie w przekazywaniu młodzieży wiedzy o przeszłości Warszawy oraz przygotowywanie z uczniami programu na Sesje Zamkowe organizowane w ramach projektu „W kręgu tajemnic dawnej Warszawy”.
Pani Marzena Cieślak- wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych została odznaczona Honorową Odznaką TPW oraz otrzymała Podziękowania za wspieranie działań varsavianistycznych i wychowanie młodych warszawiaków w duchu patriotyzmu i poszanowania dziedzictwa kulturowego.

Koło Teatralne „Wóz Tespisa” pod opieką pani Ewy Bielak zaprezentowało program kulturowo-artystyczny.
Po zakończeniu uroczystości – jak zawsze – odbyło się nieodpłatne losowanie varsavianów i książek dotyczących dziejów Polski. Po zakończeniu Sesji młodzież pod opieką pedagogów nieodpłatnie zwiedziła Zamek Królewski.

CZYTAJ CAŁOŚĆ: XVI SESJA

 

Zmieniony ( 13.11.2015. )
 
Cmentarz Powązkowski
Wpisał: Ewa Bielak   
29.10.2015.
tekst
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 35
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.