Kreatywne szycie

Przez sztukę… do gwiazd

Sztukawyzwala emocje, rozwija wyobraźnie, wzbogaca osobowość człowieka.
 W naszym internacie każda z tych niezwykle ważnych potrzeb może być spełniona, gdyż wspólne bycie to podróż, która ma ubogacać nasze życie. Żeby doświadczać wyjątkowości każdej chwili współbycia –  postawiłyśmy  sobie kolejne zadanie na drodze samorozwoju – czyli kreatywne szycie. Proces twórczy, czyli projektowanie oraz przygotowanie zaprojektowanej rzeczy – to idealna zabawa na długie, zimowe wieczory. Wyobraźnią dysponują wszyscy, ale tylko od nas samych zależy, czy będzie się ona rozwijać, czy też zaniechamy starań podniesienia jakości i radości  naszego życia.

szycie_miniaaturagaleria zdjęć

Zajęcia z zakresu psychoedukacji
psychoed_miniatura

PSYCHOEDUKACJA

Jeśli chcesz zmieniać świat, to zacznij zmianę od siebie!
W te długie mroźne wieczory, towarzyszą nam liczne rozważania o tym,  jak skutecznie planować swe działania, rozwijać horyzonty myślowe – i coś z  działu ekstremalnego – czyli jak pokonać stres. By uporządkować te ważne życiowe treści, określające jakość naszych potrzeb oraz efekty oddziaływań, zaprosiłyśmy do Internatu trenerów  – psychoedukatorów, którzy jako doświadczeni praktycy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Podczas kolejnych spotkań prowadzący omówili  takie zagadnienia, jak: racjonalne wyznaczanie sobie celów, rozwijanie myślenia w sposób kreatywny oraz techniki radzenia sobie ze stresem. Każdorazowo miałyśmy możliwość praktycznego doświadczania poszczególnych aspektów tej tematyki i ćwiczenia nowych dla nas umiejętności. Wyposażone w tak wszechstronną wiedzę, możemy odważnie kształtować dobre nawyki w życiu codziennym; taki stan świadomości to prawdziwa „dodana wartość” edukacyjna.

Karnawał w internacie

ZABAWY  KARNAWAŁOWE

Karnawał to czas wspaniałych,  szalonych balów i radosnych zabaw.
Ten czas - kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami.

Należy pamiętać, iż ta tradycja wywodzi się z religii rzymsko – katolickiej.  W tym okresie dozwolone jest świętowanie oraz spożywanie dań, które zaraz po Karnawale, czyli w okresie Wielkiego Postu są zakazane. Ponieważ zimowa, mroźna rzeczywistość nie zawsze zaprasza nas do aktywnego obcowania z naturą, a trud ciężkiej pracy przez I semestr.

To czas kiedy mroźna, smutna rzeczywistość zostaje przyozdobiona „perłami” radości, gdyż po ciężkim czasie nauki w I semestrze zasłużyłyśmy na wypoczynek i dobrą rozrywkę. Dlatego też,  postanowiłyśmy ten czas urozmaicić  bogatym programem zabaw i konkursów , który sprawił radość każdej z nas. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii, nie obyło się też bez niespodzianek. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować nasze środowisko.

karnawal_miniatura galeria zdjęć

Wigilia 2016

RADOŚĆ Z NARODZIN BOŻEJ DZIECINY

Wigilia – to szczególny dzień dla całej społeczności Internatu.
Wspólna uroczysto
ść integruje uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zaproszonych gości. Podniosłość i ranga tego dnia, stwarza właściwe relacje -  wychowanki krzątały się pomagając w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy, podczas której jak każe tradycja mogłyśmy się przełamać opłatkiem, złożyć życzenia, wspólnie spożyć dwanaście potraw oraz kolędować. Dopełnieniem tej radosnej, domowej atmosfery była inscenizacja Jasełek, pt: „Czas odnaleziony” w nowatorskiej aranżacji, w wykonaniu aktorek Koła Teatralnego Internatu „Metanoia”.  Kolejne chwile wigilijnego świętowania upłynęły nam na  wspólnym śpiewie kolęd, do którego swym występem artystycznym  zachęciły nas  wychowanki, które  mogły zaprezentować swoje umiejętności gry na wielu instrumentach. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia, była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował nas pięknymi upominkami – jednym słowem – WARTO BYĆ DOBRYM ROK CAŁY !

swieta21-_miniatura

Zmieniony ( 02.02.2017. )

Akcja Góra Grosza 2016
14.12.2016.

gg__miniatura

NIEŚĆ POMOC INNYM – AKCJA „GóRA GROSZA”

Czerpiąc z ideałów humanitaryzmu i personalizmu możemy przekształcać świat  poprzez bycie filantropami. Takie wyzwanie – zadanie postawiłyśmy sobie tej jesieni, by nie dostrzegać tylko siebie ale przede wszystkim uczyć się odczytać istnienie drugiego człowieka.  W związku z tym w ramach rokrocznej współpracy z  TOWARZYSTWEM „NASZ DOM” organizatorem akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zbieranie drobnych monet, które pozwoli pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Należy pamiętać, iż czasem drobny gest może być wyrazem szacunku i pomocy dla innych ludzi. Warto pomagać, gdyż daje się drugiej osobie radość i nadzieję, że może przetrwać najtrudniejsze chwile – a przez to świat staje się lepszy i piękniejszy.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 112