Aktualności arrow Szkoła arrow Praktyczna Nauka Zaw.

Lekcja gotowania w Hotelu Mariott
Wpisał: Aneta Czarnota-Kołcoń
21.04.2017.

W dniu 20.03.2017 r w kuchni Hotelu Marriott odbyła się lekcja praktyczna z udziałem uczniów naszej Szkoły. Uczniowie z klasy 2 d TGH pracowali po okiem szefów kuchni: z Panem Inderjit Manota – Junior Sous Chef oraz z Panem Zbigniewem Stankiewiczem – Supervisor.

Fotorelacja….

W dniu 29.03.2017 r w ZSG „Poznańska ” odbyła się kolejna lekcja z udziałem przedstawicieli Hotelu Marriottt. W lekcji uczestniczyli przedstawiciel Hotelu Pani  Carolina Collewijn – training colsuntant,  Pani Gabriela Głowacka – kierownik recepcji, Pani Aneta Kowalewska – recepcjonistka oraz Pani Olga Ziębicka – HR Administrator i Pan Piotr Kwiatkowski –bellman.  Udział w lekcji wzięli uczniowie klasy 1 g oraz 3 h TGH o specjalności technik hotelarstwa. Tematem lekcji było zameldowywanie i wymeldowywanie gości, sposoby rozwiązywania problemów pojawiających się przy obsłudze gości. Zostały też omówione predyspozycje osoby, która stara się o przyjęcie do pracy w hotelu.

Fotorelacja….

Zmieniony ( 21.04.2017. )

Dni Kariery Poznańska
31.03.2017.

16 i 17 marca 2017 r w szkole odbyły się  Dni Kariery Poznańska. Podczas pierwszego dnia w mini targach pracy swoje stoiska zaprezentowały następujące Firmy:

Transgourmet – Selgros –  największy partner, Fundacja Zawodowiec - oferująca  przyszłym absolwentom płatne staże zagraniczne, Portal Gumtree – oferująca pracę sezonową  i stałą,  Młodzieżowe Centrum Kariery OHP - oferujące prace sezonową  i stałą, Chef Hunters – prowadzący doradztwo personalne oraz procesy rekrutacyjne dla firm gastronomicznych, Bank Zachodni WBK.

Hotele z którymi współpracuje szkoła:

Le Regina, Radisson Blu, Radisson Blu Jan III Sobieski, Radisson Blu, Marriott, Sheraton, Westin, Bristol, Courtyard, Regent, Novotel, Intercontinental

Restauracje:

Belvedere, Ye Ye, Kuchnia otwarta

Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z działalnością firm, otrzymać interesujące oferty pracy oraz poznać szefów kuchni pracujących w największych Hotelach w Warszawie, wziąć udział w konkursach organizowanych przez przedstawicieli hoteli.

Podczas trwania pierwszego Dnia Kariery mini targi pracy odwiedzili  przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy:  pani Barbara Krępska Naczelnik i  pani Barbara Drewnowska.

Fotorelacja

Drugi dzień Dni Kariery poświęcony był zagadnieniom dotyczącym sposobom organizacji pracy,  pisaniu CV, przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych, predyspozycjom kandydatów do pracy w branżach hotelarskiej i gastronomicznej.  Przedstawiona została również oferta edukacyjna SGGW.

Podczas wykładów zaprezentowali się przedstawiciele następujących firm:

• SGGW - dr hab., profesor nadzw. Pani prof. przedstawiła ofertę edukacyjną uczelni,
  • Gumtree: „Możliwości portali internetowych w dziedzinie poszukiwania pracy”,

„Profesjonalny wizerunek w sieci”,

• Randstad: „Jak sporządzić dobrze CV”, „Pośrednictwo pracy”,
  • Właściciel firmy prywatnej: „Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej”,
  • Chef Hunters : „Jak sporządzić ofertę pracy”

Fotorelacja

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 2 z 19