Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Edukacja Ekologiczna arrow Smaczny i zdrowy dzień w ZSG
Smaczny i zdrowy dzień w ZSG
18.01.2016.
Kobiety_Sukcesu1.JPGDzień wegetarian obchodzimy 11 stycznia.Podobnym świętem jest też Światowy dzień wegetarianizmu 1 października.

Ostatnio coraz popularniejszą jest też inicjatywa Światowego tygodnia wegetarianizmu – który odbywa się w ostatni tydzień maja. Jest to odpowiedź na coraz to gorsze odżywianie się społeczeństwa i jedzenie coraz większej ilości fast foodów...

Klub Ekologa ZSG Poznańska przygotowuje warsztaty edukacyjne, na których jest łączona wiedza zawodowa z wiedzą prozdrowotną. W dniu 11 stycznia uczniowie uczestniczyli w wykładach na temat nowej PIRAMIDY ZDROWEGO ŻYWIENIA, a 12 stycznia przygotowali smaczne potrawy pod opieką pani wicedyrektor Marzeny Cieślak i pani Eugenii Kościk. Pani Ewa Bielak wskazała uczniom na dobroczynne i etyczne korzyści wywodzące się z wyboru diety wegetariańskiej, uświadamiając , że tak naprawdę to właśnie potrawy jarskie były królem staropolskich stołów!

Nie wszyscy wiedzą, co jedzą, nie zastanawiają się nad drogą, jaką przebył produkt, zanim znalazł się na ich talerzu. Nie wiedzą, ile w nim jest dodatków chemicznych, sterydów, antybiotyków i innych nienaturalnych odczynników.Nie wiedza, dlaczego tyją, mają skórną alergię, są zmęczeni lub męczy ich kaszel. A przecież tak łatwo zmienić nawyki żywieniowe... Dlatego wiele osób wybiera kuchnię wegetariańską.  Wegetarianizm to zdrowie! Wegetarianie żyją dłużej, rzadziej zapadają na choroby serca i układu krążenia.
Wyłączenie z jadłospisu mięsa to żadne wyrzeczenie, żadna strata. Przeciwnie, odpowiednio wyważony i urozmaicony wegetariański sposób odżywiania zapewni nam wszystko, co potrzebujemy, by być zdrowym i silnym.

KLIKNIJ PO WIĘCEJ: JAK JEŚĆ ZDROWO?

(Klub Ekologa ZSG Poznańska)

PONIŻEJ GALERIA NASZYCH PRODUKTÓW-SMACZNYCH , ZDROWYCH I ŁADNYCH!

Zmieniony ( 23.09.2016. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »