Konkurs rozstrzygnięty!
13.12.2016.

dsc_7737-19 grudnia 2016 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie, przy ul. Racjonalizacji 5, odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych - „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2016” oraz eliminacje  do II Ogólnopolskiej „Olimpiady Kawy®”.

Organizatorem konkursu była Grupa Dora Metal, Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz firma Apro Trade/Akademia Kawy®. Zmagania konkursowe zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Dzielnicy Śródmieście – pan Piotr Kazimierczak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście - pan Łukasz Kasprzak, za-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich – pan Daniel Łaga, Prodziekan Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji – pan Robert Zaremba, przedstawicielka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – pani Elżbieta Popławska.

Celem głównym konkursu kulinarnego było m.in.: kultywowanie, rozpowszechnianie i wzbogacanie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i kreatywnością w  dziedzinie sztuki kulinarnej, przygotowując zakąskę o charakterze świątecznym z wykorzystaniem śledzia oraz danie zasadnicze z wykorzystaniem gęsiny. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: konkursie kulinarnym i baristycznym.  Nad przebiegiem konkursu czuwało profesjonalne Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele największych hoteli i restauracji.

Wyniki Konkursu kulinarnego:

• I miejsce - Daniel Warszawski i Maciej Warzecha z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego.
  • II miejsce - Agata Błaszczyk i Kamil Piotrowski z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. I Armii Wojska Polskiego w Łodzi
  • III miejsce - Paweł Talarek i Kamila Chudek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie
  • Osobowość konkursu kulinarnego Jakub Kwapisz z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu
  • Wyróżnienie za technikę otrzymała Agata Skórek z Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie

Wyniki Konkursu baristycznego:

• I miejsce - Bartosz Kozłowski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku
  • II miejsce oraz osobowość baristyczna - Julia Krawceniuk z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. I Armii Wojska Polskiego w Łodzi
  • III miejsce - Ewelina Tkacz z Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie

Na wszystkich zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz przez naszych partnerów i pracodawców.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy pokonali bardzo silną konkurencję!

Zdjęcie użytkownika ZSG Poznańska.

Zmieniony ( 15.12.2016. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »