Aktualności arrow Szkoła arrow Historia i Tradycja arrow Konkurs wiedzy o Patronie 2016
Konkurs wiedzy o Patronie 2016
15.12.2016.
1.Zmiana regulaminu i terminu XXXIV Konkursu Wiedzy  o Patronie

W roku szkolnym 2016/2017 nastąpiła zmiana Regulaminu Konkursu Wiedzy o Patronie. Podobnie, jak w latach poprzednich   wychowawcy klas pierwszych zobowiązani są
do przeprowadzenia zajęć poświęconych życiu i sylwetce Patrona.

W  treści regulaminu wprowadzono następujące zmiany:

1.      W Konkursie nie biorą udziału wszyscy uczniowie, ale obowiązkowo kilku reprezentantów każdej pierwszej klasy, zgodnie z pkt 5 Regulaminu.

2.      Konkurs będzie się odbywać konkretnego  dnia, w czasie jednej lub dwóch godzin lekcyjnych. Termin i miejsce wyznaczą organizatorzy konkursu.

W związku z obchodami 80-lecia  utworzenia naszej Szkoły, 35-lecia nadania jej imienia oraz 110 rocznicy urodzin profesora Pijanowskiego pragniemy, aby w bieżącym roku szkolnym  XXXIV Konkurs Wiedzy o Patronie odbył się w czasie przewidzianych obchodów Święta Szkoły. stąd nastąpiła zmiana terminu jego przeprowadzenia.
 Konkurs odbędzie się zatem w marcu lub kwietniu 2017 roku. Konkretny termin  zostanie ustalony i ogłoszony do końca stycznia 2017 r.

2. Poniżej REGULAMIN  KONKURSU WIEDZY O PATRONIE

REGULAMIN  KONKURSU WIEDZY O PATRONIE

I.    WSTĘP

16 października 1981 roku Zespół Szkół Gastronomicznych przy ulicy Poznańskiej otrzymał imię profesora Eugeniusza Pijanowskiego. Profesor uważany jest za twórcę nauki o żywności, przetwórstwie żywnośc i żywieniu w Polsce. W 1961 roku z inicjatywy profesora Pijanowskiego powstał na SGGW Wydział Technologii Rolno-Spożywczej. Wydział ten wykształcił setki absolwentów pracujących w przemyśle spożywczym, nauce, ochronie zdrowia, gastronomii, hotelarstwie.
Pragniemy, aby życiorys i osiągnięcia naukowe  profesora Pijanowskiego znane były                       i cenione przez wszystkich uczniów naszej Szkoły. Dlatego co roku dla uczniów klas pierwszych organizowany jest Konkurs Wiedzy o Patronie. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w roku szkolnym 1982/1983.

II.     SZCZEGÓŁY  ORGANIZACJI  I  PRZEBIEGU  KONKURSU

1.    Konkurs odbywa się w I okresie każdego roku szkolnego. Kolejne edycje otrzymują numery zapisywane rzymskimi cyframi.  W roku szkolnym 2016/2017 przypada XXXIV Konkurs Wiedzy o Patronie.

2.    Za organizację i  przebieg konkursu odpowiadają osoby wyznaczone przez Dyrektora Zespołu.

3.    Wychowawcy klas pierwszych zobowiązani są do przeprowadzenia godzin wychowawczych poświęconych sylwetce prof. Pijanowskiego we wrześniu każdego roku szkolnego.  Każdy uczeń ZSG powinien znać najważniejsze fakty z życiorysu Patrona oraz wiedzieć jakimi dziedzinami nauki się zajmował. Materiały związane  z biografią tego wybitnego naukowca znajdują się w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej Zespołu.

4.    Organizatorzy  ogłaszają rozpoczęcie i  przyjmowanie zgłoszeń uczniów klas pierwszych biorących udział w  Konkursie w październiku każdego roku szkolnego.

5.    Wychowawcy klas pierwszych zobowiązani są do zgłoszenia 3-4 uczniów z każdej klasy.

6.    Konkurs odbywa się w listopadzie i jest jednoetapowy lub dwuetapowy,w przypadku nie wyłonienia zwycięzców w pierwszym etapie.

7.    Organizatorzy  ogłaszają termin i miejsce Konkursu.