Aktualności arrow Dla Uczniów arrow Osiągnięcia Uczniów arrow Szkolne Święto Książki sukcesem uczniów klas zasadniczych ZSG
Szkolne Święto Książki sukcesem uczniów klas zasadniczych ZSG
11.01.2017.

klasa 3 cZ.JPGOd 14 do 20 grudnia 2016 r odbywało się w ZSG Szkolne Święto Książki, które było podsumowaniem  projektów edukacyjnych  realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tych dniach  najbardziej aktywni uczestnicy programu otrzymali cenne  nagrody książkowe. Na szczególne wyróżnienie  zasługuje  klasa 3c ZSG, która wzięła udział w projekcie „Życiowe zakręty… Książki, które warto przeczytać”. Wyróżnionym uczniom z tej właśnie klasy wręczyła nagrody Pani dyrektor Marzena Cieślak. Święto było okazją do promocji książek, zakupionych dzięki dotacji w wysokości 15 tys., otrzymanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakup wszystkich pozycji książkowych był przemyślany i skonsultowany z uczniami. Na półkach naszej biblioteki   znalazła się m. in. literatura faktu, powieści historyczne, powieści fantasy, thrillery i kryminały, literatura z nurtu New Adult, literatura obyczajowa, klasyka literatury pięknej i poradniki. Sukces realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa był możliwy dzięki pracy uczniów wszystkich klas ZSG, polonistów uczących w tych klasach, pedagoga oraz bibliotekarzy i wychowawców.

Wystawę „Uczniowie polecają książki”, będącą  efektem realizacji projektów edukacyjnych, można obejrzeć w bibliotece szkolnej  do końca stycznia b.r.

Zmieniony ( 11.01.2017. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »