Z wizytą u Rzeckiego
16.03.2017.

„ Kiedy znów zakwitną białe bzy… czyli literackie historie oraz tajemnice ogrodów i parków warszawskich"

W dniu 16 marca w naszej szkole odbyły się drugie zajęcia projektowe Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Pani Ewa Bielak i pani Iwona Namysław po raz kolejny zrealizowały ścieżkę międzyprzedmiotową, która stanowi innowacyjne działanie, polegające na połączeniu profilu zawodowego szkoły z kształceniem literackim pod hasłem projektowym , powiązanym z Rokiem Czytelnictwa w szkołach polskich.

Celem projektu jest zapoczątkowanie wszechstronnego, interdyscyplinarnego zbadania tradycji rekreacyjno-twórczej Warszawy pozostałej po przedwojennej kulturze miejskiej.Projekt został zrealizowany przy ogromnym wsparciu pani Anety Czarnoty, która zorganizowała zaplecze formalne w postaci produktów kulinarnych- dzięki porozumieniu szkoły z firmą Selgros .Część niezbędnych materiałów została również zagwarantowana przez Fundację VIVA. Uczniowie klasy II c mogli zaprezentować swe umiejętności zawodowe, a także osobowe, bowiem prezentacja "potraw śniadaniowych Rzeckiego" odbyła się w sali polonistycznej, podczas wirtualnego "Spaceru warszawskiego" śladami bohaterów "Lalki". Gościem honorowym uczniów ZSG była dyrektor naczelna ZSG- pani Marzena Cieślak. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji eventu!

Zmieniony ( 16.03.2017. )