Kącik kulinarny

Kącik kulinarny
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Aktualności
Sesja w Zamku Królewskim
Wpisał: Ewa Bielak   
27.09.2011.

Nasze dziedzictwo – Sesja Patriotyczna w Zamku Królewskim .

    Wydawało by się, że Warszawa to zwykłe miasto – takie, jakich wiele na śsesja_1 wiecie. Ale historia tego miejsca sprawia, że przeszłość jest o wiele bardziej widoczna tutaj niż w innych zakątkach Europy...

  22 września 2011 r. w Zamku Królewskim odbyła się Sesja Zamkowa pod tytułem „Pozostańcie wierni temu dziedzictwu!”  poświęcona edukacji patriotycznej młodych pokoleń Polaków. Przedsięwzieciu ze strony Zespołu Szkół patronowała dyrektor Katarzyna Izdebska-Gawrych, opiekunem jednej z klas był profesor Paweł Stadnicki, nad całością programu czuwała pani Ewa Skrońc-Bielak, jednocześnie opiekunka Konkursu. Nasza szkoła jest bowiem jednym z współorganizatorów warszawskiego konkursu „W poszukiwaniu tajemnic dawnej Warszawy”. Zarówno konkurs jak i sesja ma na celu uświadomienie i pokazanie młodym ludziom, jak ważna jest tradycja i poszanowanie kultury.  

sesja2 Prezentacja przygotowana przez młodzież naszej szkoły ( KOŁO TEATRALNE WÓZ TESPISA ), wzbogacona pokazem slajdów, umożliwiła publiczności „ bycie” naocznym świadkiem wielkiego dzieła odbudowy Starego Miasta, które w 1980 roku zostało wpisane na światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Dziś, odbudowana stolica, tętni życiem, jest miejscem sztuki i inspiracją dla wielu artystów a „ niezliczone tajemnice dawnej Warszawy nadal fascynują i nęcą – czekają na odkrycie…”  

Jan Paweł II, podczas jednej ze swoim pielgrzymek do ojczyzny, zwracał się do polskiej młodzieży słowami: „Proszę was:Pozostańcie wierni temu dziedzictwu!Uczyńcie je podstawą swojego wychowania! (…)Pomnóżcie to dziedzictwo!Przekażcie je następnym pokoleniom!”   Fragment wypowiedzi Ojca Świętego stał się motywem przewodnim Sesji Zamkowej, która pozwala na poznanie Warszawy od nowa, tak jak postrzegali ją ludzie kilkanaście lat wcześniej. Zachęcamy więc do wzięcia udziału w konkursie, a przede wszystkim do poszukiwania przeszłości w teraźniejszości. Życzymy powodzenia!                                                                                                                                                                                                     Redakcja Koła Dziennikarskiego

  Fotoreportaż z imprezy

Zmieniony ( 28.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2017 Z Życia Szkoły
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.