Konferencja naukowo-kulturowa "W POSZUKIWANIU TAJEMNIC DAWNEJ WARSZAWY"
16.11.2011.

Wybrany obraz

W dniu 15 XI w naszej szkole odbyła się konferencja naukowo-kulturowa w ramach warszawskiego konkursu "W poszukiwaniu tajemnic dawnej Warszawy". Gościliśmy Wybrany obrazpracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, działaczy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Fundację Artibus-Muzyka, Obraz, Słowo oraz przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szkoła była współorganizatorem (razem z TPW i Fundacja Artibus) tego przedsięwzięcia. Wykłady, dyskusja i występ artystyczny oraz lekcja żywego słowa i gawęda literacka stały się powodem zainteresowania młodzieży wspólnym tematem tropienia tajemnic Warszawy.

Program Konferencji Z  UDZIAŁEM HISTORYKÓW  ZE STUDIUM VARSAVIANISTYCZNEGO INSTYTUTU HISTORYCZNEGO UNIWERSYTETU  WARSZAWSKIEGO zorganizowaną w auli konferencyjnej Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w ramach konkursu dla  młodzieży pt. „W poszukiwaniu tajemnic dawnej Warszawy”

1.      11.00 - 11.40 - rejestracja uczestników, zwiedzanie mini-wystawy varsavianistycznej    przygotowanej przez młodzież ZSG (p. Joanna Jędrychowicz, Paweł Stadnicki.Wybrany obraz

2.      11.40 - 11.45 - uroczyste powitanie gości przez opiekuna konkursu (p. Ewę Bielak).

.3.      11.45 - 11.55 - otwarcie konferencji (przemówienia Dyrektora Zespołu Szkół   Gastronomicznych p. Jolanty Litniewskiej, Wiceprezesa Fundacji Artibus p. Marii Szypowskiej, Wiceprezesa Z.G. Towarzystwa Przyjaciół Warszawy         p. Marzeny Grochowskiej).

4.      11.55 - 12.40 - wykład Historyków z Instytutu Historycznego UW na temat znaczenia studiów varsavianistycznych: wypowiedzi prof. dr hab. Jolanty- Choińskiej-Mika (Dyrektora  ds. Studenckich Instytutu Historycznego  UW),  prof. dr hab. Małgorzaty Karpińskiej i dr. Artura Markowskiego.

5.      12.40 - 13.10 - warsztat naukowy (dyskusja młodzieży z zaproszonymi historykami).

6.      13.10 - 13.25 - część artystyczno-historyczna dot. tematyki konkursu „W poszukiwaniu tajemnic dawnej Warszawy” (Koło Teatralne „Wóz Tespisa” i Szkolne Koło Historyczne)

7.      13.25 - 13.40 - podsumowanie konferencji i przekazanie materiałów.

8.      13.40 - 14.00 -  zwiedzanie mini-wystawy varsavianistycznej przygotowanej przez młodzież  i Bibliotekę ZSG (p. Elżbieta Fatyga, p. Grażyna Piątkowska i p. Maria Dzięcioł).

poniżej fotorelacja:

Wybrany obrazWybrany obrazWybrany obrazWybrany obrazWybrany obrazWybrany obrazWybrany obrazWybrany obrazWybrany obraz

Zmieniony ( 08.11.2012. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »