Aktualności arrow Szkoła arrow Metody nauczania w ZSG arrow Techniki komputerowe w nauce
Techniki komputerowe w nauce
15.03.2013.

W naszej szkole pracujemy różnymi metodami. Zespół do spraw Projektów i Innowacji poleca wszystkim nowe i ciekawe narzędzia, przydatne w pracy nauczyciela i ucznia. Zapraszamy!

Poradnik narzędziowy

• Czy zrobienie animacji może być proste? Szukamy dla Was narzędzi, z którymi poradzą sobie uczniowie szkół podstawowych. Zobaczcie, jak to działa i stwórzcie swój pierwszy film. więcej

• Jak uzyskać dostęp do narzędzi współpracy, łatwo i przyjemnie zarządzać organizacją szkolnego życia nauczyciela i ucznia. Zobacz z czego można skorzystać, aby to osiągnąć.

• Lubicie bawić się zdjęciami (zmieniać rozmiary, jasność, kontrast i kolory, robić korektę i retusz lub nakładać filtry) a efektem dzielić się ze znajomymi na Facebooku? Oto nasze propozycje.

• Screencast to film z zapisu obrazu widzianego przez użytkownika na komputerze. Zobacz, jak zrobić filmy instruktażowe dla swoich uczniów. Pierwsze propozycje nadesłali uczestnicy programu :)

• Zaobcz, jak edytować klipy lub tworzyć zupełnie nowe filmy wideo. Jedno z wybranych przez nas narzędzi przeanalizuje Twój film, wybierze najbardziej ekscytujące momenty i połączy je w całość.

• Utwórz wirtualny pokój dla uczniów i wspólnie rozwiązujcie zdania, odpowiadajcie na pytania z ankiet. To tylko jedna z wielu funkcjonalności, z których możesz skorzystać tworząc quizy i analizować ich wyniki.

• Najbardziej kłopotliwa rzecz podczas drukowania zawartości stron www? Zazwyczaj duża ilość niechcianych elementów, które tylko zaśmiecają to, co docelowo chcemy wydrukować. Jest na to rada. Zobacz nasze rozwiązania.

• Zobacz programy, za pomocą których namalujesz obrazy używając wirtualnych narzędzi jakimi posługują się artyści plastyczni (np. ołówek, kredka, pędzle, pióro, węgiel, kreda, flamaster, gumka).

• Digital Art / sztuka cyfrowa - czyli dzieła artystyczne korzystające z technologii cyfrowej, które są istotnym elementem procesu twórczego. Zobaczcie nasze propozycje narzędzi i stwórzcie cyfrowy projekt.

• Prezentacje w postaci książeczek trójwymiarowych, które pomysłodawcy aplikacji dostosowali do oczekiwań TIKowców, publikacja prezentacji w PowerPoint w Internecie - zobacz, jak uatrakcyjnić slajdy.

• Zobacz propozycje narzędzi do przechowywania notatek, zapisywania wyników badań lub do wspólnej pracy nad projektami - nie tylko na komputerze. Oto aplikacje do organizacji szkolnego życia.

• Mind Mapping (dosłownie mapowanie myśli) to szczególny rodzaj notowania, zwiększający efektywność pracy i zapamiętywania. Wybraliśmy narzędzia, za pomocą których w innowacyjny sposób przedstawisz wybrane zagadnienia ułatwiające naukę.

• Infografika - jak definiuje Centrum Cyfrowe - pozwala zrozumieć zależności między danymi zamkniętymi w bazach i tabelkach, pokazuje nowe historie, które niejednokrotnie zmieniają nasze patrzenie na rzeczywistość. Zobacz, o co chodzi.

więcej 6 12 2012
  • FlashCards - na pewno znasz je w tradycyjnym wydaniu, jako kartonik zawierający na jednej lub dwóch stronach informację, najczęściej słowo, hasło lub definicję (na awersie karteczki - pytanie, a na rewersie odpowiedź). Oto ich elektroniczne odpowiedniki.

więcej 5 12 2012
  • Co to jest przestrzeń dyskowa i jak można ją wykorzystać? Jak dzielić się własnymi zasobami? Zobacz narzędzia ułatwiające proces archiwizacji danych znajdujących się na komputerze oraz udostępnianie online.

więcej 5 12 2012
  • Oto serwisy i portale internetowe dla dzieci poświęcone edukacji w zakresie bezpieczeństwa w w cyfrowym świecie, aktualne trendy i zjawiska związane z korzystaniem z Internetu przez dzieci.

więcej 5 12 2012
  • Czy komiks możne być jedenym z najbardziej innowacyjnych projektów internetowych wspomagających naukę czytania i pisania? Google i UNESCO uznały, że tak. Zobacz, jak zrobić interaktywny komiks.

więcej 5 12 2012
  • Zaloguj się, zapisz adres strony internetowej, opisz ją słowami kluczowymi (tagi)- Twój katalog ulubionych linków gotowy. Możesz upublicznić go, aby stał się częścią social bookmarkingu, lub wykorzystywać go jedynie do własnych potrzeb.

więcej 5 12 2012
  • Możesz nadać awatarowi – swojemu wirtualnemu wizerunkowi – imię i nazwisko lub nick oraz modelować jego wygląd wybierając m.in. kolor włosów, fryzurę, kolor oczu, wzrost, wagę, sylwetkę, ubranie, płeć.

więcej 5 12 2012
  • Grafika 3D (grafika trójwymiarowa) to wizualizacją obiektów trójwymiarowych. Nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Three-Dimensional Graphics.

Zmieniony ( 15.03.2013. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »