Aktualności arrow Szkoła arrow Historia i Tradycja arrow Sesja patriotyczno-kulturowa w Zamku Królewskim
Sesja patriotyczno-kulturowa w Zamku Królewskim
Wpisał: Koło Dziennikarskie Młody Dziennikarz
27.10.2014.

22 października 2014 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Sesja Zamkowa pt. W kręgu tajemnic dawnej Warszawy poświęcona edukacji patriotycznej młodych pokoleń Polaków przez budzenie w nich zainteresowania dziedzictwem przeszłości. STRONA PROJEKTU

Uroczystość poprowadziła Maria Szypowska.Czytaj na stronie Śródmieścia.

Program sesji został wspólnie przygotowany z Kołem Teatralnym pod opieką pani Ewy Bielak, która otrzymała uroczyste podziękowanie od Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, a opiekę nad przedsięwzięciem sprawowała pani wicedyrektor Marzena Cieślak.  Również władze miasta i dzielnicy gratulowały szkole wspaniałego przygotowania i wychowania młodzieży. Poniżej prezentujemy materiał prasowy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy na temat sesji, przygotowanej we współpracy z naszą szkołą:

Sesja Zamkowa z cyklu "W kręgu Tajemnic Dawnej Warszawy" odbyła się w dniu 22.10.14 po raz drugi w tym roku. Organizowana przez Zamek królewski w Warszawie, Fundację Artibus z inicjatywy Biura Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy i Zespołem Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego. Cykliczna Sesja (obywająca się od 2011r.), której celem jest edukacja patriotyczna młodych pokoleń Polaków poprzez budzenie w nich zainteresowania dziedzictwem przeszłości, tym razem była poświęcona wielkiej akcji edukacyjnej oraz walce o dobra kultury bohatersko realizowanym podczas II wojny światowej, wbrew najsroższym zakazom hitlerowskiego okupanta.
Sesję poprowadziła znana varsavianistka Maria Szypowska, wiceprezes Fundacji Artibus.
Młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych pod kierunkiem, Ewy Skrońc - Bielak, która od wielu lat realizuje w szkole Kursy Wiedzy o Warszawie, przygotowała program artystyczny i piękne prezentacje.
Po Sesji wszyscy uczestnicy mogli bezpłatnie zwiedzać Zamek Królewski.

Zmieniony ( 04.11.2014. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »