Inauguracja Roku Kościuszkowskiego
06.02.2017.

Dnia 26 stycznia 2017 r. delegacja 5 uczniów z naszej szkoły: -Wiktoria Marchlewska 1c
-Oliwia Maksymowicz 1c
-Bartłomiej Sobolewski 2c
-Bartosz Bazydło 2c
-Patryk Zawistowski 3a
uczestniczyła w Inauguracji Roku Kościuszkowskiego.

O godzinie 15:00 w Zamku Królewskim delegacje Szkół Kościuszkowskich oraz organizacji społecznych złożyli wiązanki przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki.

Następnie, o godzinie 17:00 w Muzeum Niepodległości odbyło się spotkanie "Wszechnicy Kościuszkowskiej". Mogliśmy wysłuchać dyskusji na temat planowanych obchodów Roku Kościuszkowskiego. Dr Leszek Marek Krześniak prowadził tę dyskusję.

Następnie prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski opowiadał nam o relacji Tadeusza Kościuszki z rodziną Czartoryskich.

Na koniec odbyła się prezentacja albumu "Insurekcja Kościuszkowska" prowadzona przez dr Tadeusza Skoczka oraz dyskusja na temat przedstawionego albumu.(Koło Dziennikarskie) .

Zmieniony ( 07.02.2017. )

PROJEKTY CEO
07.02.2017.
UWAGA!

Trwa nabór do kilkunastu programów edukacyjnych Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy do poznania naszych nowych propozycji i skorzystania z nich. Będziemy również zobowiązani za przekazanie naszej aktualnej oferty innym zainteresowanym.

Od ponad 20 lat CEO działa na rzecz rozwoju polskich szkół. Prowadzi  warsztaty i kursy dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów, organizuje konferencje, tworzy i udostępnia w internecie materiały edukacyjne. Fundacja CEO jest organizacją pożytku publicznego.

Co roku proponujemy szkołom kilkanaście programów edukacyjnych z różnych obszarów.

Aktualnie polecamy:

Weź Oddech – szkolenia, jak skutecznie zaangażować młodzież do działań na temat czystości powietrza w ich miejscowości

Studia Podyplomowe Liderów Oświaty  - rozwój kompetencji przywódczych dyrekcji oraz nauka narzędzi podnoszących efektywność uczenia się i nauczania w szkołach

Warsztaty dla rad pedagogicznychpraktyczne wspieranie skutecznego rozwoju szkoły

Filmoteka Szkolna. Akcja!przygotowanie do pracy z filmem na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych

Noc Bibliotek 2017 ogólnopolska akcja promująca czytanie i korzystanie z zasobów bibliotek szkolnych i publicznych

Młody Obywatel  - angażowanie młodzieży do działania na rzecz najbliższej okolicy

Rozmawiajmy o uchodźcach! - wsparcie merytorycznej dyskusji z poszanowaniem różnych opinii

Kto na ochotnika? Szkolne programy wolontariatu – wsparcie dla działań wokół wolontariatu młodzieżowego w szkole

Solidarna Szkoła - angażowanie w inicjatywy kształtujące u uczniów poczucie tożsamości historycznej, solidarności społecznej oraz wspólnoty lokalnej

Europejski Uniwersytet Latającywarsztaty europejskie w szkołach

Nauczyciel/ka I klasa – kurs internetowy wspierający nauczyciel(k)i edukacji wczesnoszkolnej.

Szkolenia z Klasą – wprowadzanie do szkół innowacyjnych metod pracy z uczniami i uczennicami.

Nasza pełna oferta programowa: https://glowna.ceo.org.pl/rekrutacja

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorami interesujących Państwa programów (zakładka Kontakt na stronach programowych) lub e-mail na: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE
31.01.2017.