Sprawozdanie z eliminacji do Kulinarnej Kadry ZSG Poznańska

5 października 2017 roku w naszej Szkole odbyła się III edycja eliminacji do Kulinarnej Kadry ZSG POZNAŃSKA. Tematem przewodnim konkursu eliminacyjnego były: „Oryginalne dania kuchni polskiej w nowoczesnej aranżacji”. Do udziału zgłosiło się 27. zespołów, do półfinału zakwalifikowało się szesnaście drużyn dwuosobowych, których zadaniem było przygotowanie zakąski (o dowolnym charakterze) z użyciem ryby i dania głównego z wykorzystaniem wieprzowiny.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała kapituła sędziów składająca się ze znanych osób świata gastronomii:  Aliny Suder -  dietetyczki, autorki popularnych we Włoszech książek o tematyce kulinarnej i programów telewizyjnych, Mariusza Nowickiego - Sekretarza Generalnego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni,  Bartłomieja Heby  -  Wicemistrza Polski w przyrządzaniu  potraw na grillu metodą BBQ, Łukasza Płowskiego  - kucharza w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, Cezarego Powały - szefa kuchni Makro Cash and Carry Polska, Mariusza Jeznacha – kucharza w hotelu InterContinental w Warszawie.

W wyniku trudnych zmagań drużynowych jury wyłoniło najlepsze zespoły:

• Grzegorz Zych, Łukasz Floriańczyk,
  • Julia Choromańska, Luiza Borkowska,
  • Kuba Pałaszewski, Adam Suchecki
  • Jakub Małkowski, Paweł Buczyński,
  • Michał Teklak, Szymon Brzozowski,
  • Jan Trybulec, Adrian Strzelczyk,
  • Paulina Karaluch, Dawid Trafalski,
  • Małgorzata Kądziela, Grzegorz Kamiński,
  • Magdalena Miszczuk, Krzysztof Kuklewski

Wytypowane zespoły będą trenować pod okiem specjalistów i poszerzać swoje umiejętności w zakresie szeroko rozumianej branży gastronomicznej oraz reprezentować szkołę w trakcie konkursów gastronomicznych w roku szkolnym 2017/2018.

Przygotowaniem eliminacji ,,Kulinarna Kadra POZNAŃSKA ZSG” zajmowała się Pani wicedyrektor Szkoły Marzena Niedośpiał, a nad całością czuwała Dyrektor Szkoły - pani Marzena Cieślak.

Poniżej fotoreportaż

ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły