Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wręczył naszej szkole dwa prestiżowe certyfikaty: bezterminowy „Varsavianistycznej Szkoły” oraz Lidera Edukacji Varsavianistycznej.
Uroczystość dla szkół i placówek oświatowych odbyła się w dniu 12 czerwca 2017 r. w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Uroczystości towarzyszyło wręczenie kilku nauczycielom Odznak "Nauczyciel Zasłużony dla Edukacji Varsavianistycznej" za znaczący wkład w popularyzowanie wiedzy o Warszawie wśród dzieci i młodzieży”, podziękowań dla nauczycieli oraz Odznak Młodego Przyjaciela Warszawy. Nasza Szkoła otrzymała wszystkie stopnie wyróżnień, a pani dyrektor Marzena Cieślak i pani Ewa Bielak otrzymały Odznaki "Nauczyciel Zasłużony dla Edukacji Varsavianistycznej" oraz podziękowania z rąk Kapituły. Odznaki „Nauczyciel Zasłużony dla Edukacji Varsavianistycznej” oraz certyfikaty wręczali nauczycielom Włodzimierz Paszyński — Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Krzysztof Miszewski — Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Sławomir Antonik — Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, dr Beata Michalec prezes ZG TPW oraz członkowie Prezydium ZG TPW Grażyna Dworakowska, Paweł Kruk, Zbigniew Sieszycki. Po uroczystości odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Julian Kulski i Zarząd Miejski okupowanej Warszawy” oraz spotkanie z reżyserką filmu Panią Hanną Etemadi. Była to również dla młodzieży ZSG niezwykła okazja do osobistego spotkania z wiceprezydentem Włodzimierzem Paszyńskim.

Relacja z wydarzenia na stronie TPW

Poniżej relacja filmowa z wręczenia certyfikatów

ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły