Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy     
człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…         
                                                            Jan Paweł II

Boże Narodzenie to wspaniały czas, czas refleksji i przemyśleń który spędzamy w gronie najbliższych. Zgodnie z tradycją, 18 grudnia w naszym Internacie ZSG odbyła się uroczysta Wigilia.

Wigilia w Internacie to czas szczególny dla nas  wszystkich, gdyż tego dnia spotykamy się , by móc dzielić się radością w przed dzień Bożego Narodzenia. Czas spokoju, jedności i pojednania…oraz spotkań z wyczekiwanymi gośćmi. Ten wyjątkowy czas uświetnia rokrocznie prezentowana inscenizacja Jasełek Bożonarodzeniowych, prezentowana przez aktorki Koła Teatralnego Internatu „Metanoia”.
Przed rozpoczęciem inscenizacji wszystkich zebranych gości, nauczycieli – wychowawców oraz wychowanki, powitała Pani Dyrektor Marzena Cieślak, która w krótkim przemówieniu przypomniała o znaczeniu tych świąt w naszej tradycji. 

Przedstawienie jasełkowe przybliżyło nam okoliczności narodzin Pana Jezusa, wprowadziło wszystkich w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i orszaku trzech królów.
Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Bogate stroje, piękna scenografia, fantastyczna gra  aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Przedstawienie było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Po Jasełkach Pani Kierownik Barbara Jurkowska złożyła uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się pysznymi potrawami.

 Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, wzbogacona została śpiewem kolęd, które są nieodłącznym elementem świętowania. Dzięki tym akcentom wszyscy poczuli już klimat nadchodzących , najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły