Często uzależnienia są tematem tabu w gronie znajomych czy przyjaciół. Jest to dość powszechna sytuacja, lecz jednocześnie bardzo niebezpieczna. Jeśli uzależniony jest sam i nie ma przy sobie osoby, której ufa i która ją wspiera, może ślepo brnąć w nałóg, co może prowadzić do tragicznych skutków.

Znajomi czy bliscy często nie wiedzą, jak się zachować wobec osób, u których dostrzegają uzależnienie. Wobec rozlicznych zagrożeń współczesnego świata, którym niejednokrotnie trudno jest się nam przeciwstawić lub znaleźć  pomoc, tak by była ona skuteczna, tej zimy zostałyśmy wyposażone w szczegółową wiedzę  na temat środków uzależniających i uzależnieniach. Dzięki   naszym gościom edukatorom – profilaktykom ze Stowarzyszenia KARAN - mogłyśmy również  na podstawie ćwiczeń  doskonalić techniki podejmowania decyzji  i kierowania  się własnym zdaniem w sytuacji wyboru, zwłaszcza w warunkach presji grupowej oraz nauczyć się  umiejętności pozwalających radzić sobie z napotkanymi w życiu trudnościami m.in. jak pomów osobie uzależnionej.

Ta zima zapowiada się bardzo aktywnie! Najważniejsze jest jednak to, by umieć dokonywać mądrych wyborów, bo nasze zdrowie i życie jest w naszych rękach!

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły