Karnawał najogólniej rzecz ujmując to okres pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Wielkim Postem. Do głównych tradycji karnawałowych należą zabawy, bale i parady.
Uczestnicy przygotowują specjalnie na tą okazje stroje karnawałowe niezwykle bogato zdobione, mieniące się złotem, przepychem. By móc w pełni poczuć tę niesamowitą atmosferę, postanowiłyśmy poznać tradycje najstarszego karnawału w Europie, które mają około 1000 lat i sięgają XI wieku – Karnawału Weneckiego. W tym celu zaprosiłyśmy do naszego Internatu eksperta w dziedzinie kulturoznawstwa – P. B. Kaczmarczyk, która z pasją przybliżyła nam zwyczaje i tradycje związane z obchodami karnawału  nie tylko tego najstarszego w Wenecji, ale w całej Europie. I choć już czas zabaw karnawałowych za nami, to spotkanie to było niezwykle ubogacającą lekcją historii kultury Europy.

ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły