Szanowni Rodzice, Drogie Wychowanki !

Znaleźliśmy się w sytuacji, gdy nasze życie zmieniło znacznie swój tryb. Doszło do ograniczenia dynamiki i swobody życia społecznego. Taka sytuacja może powodować wiele pozytywnych skutków, jak również wiele sytuacji trudnych.

Dlatego też, zwracamy się z prośbą do Was, aby wykorzystać czas zawieszenia zajęć szkolnych  na powtórzenie, usystematyzowanie bądź poszerzenie wiadomości z poszczególnych przedmiotów, zgodnie z realizowanym materiałem edukacyjnym przewidzianym dla danego etapu kształcenia. Wierzymy, że czas spędzony na pracy  w wirtualnym świecie też może dać wiele korzyści, a przede wszystkim pozwoli nam wszystkim mieć namiastkę normalności,  da szansę na dalszy rozwój.
W tym trudnym czasie warto racjonalnie zaplanować działania tak, by osiągnąć sukces edukacyjny.
Już teraz w trosce o Wasze  sukcesy szkolne, w celu wsparcia waszych działań polecamy Wam materiały edukacyjne niezbędne do powtórzenia i utrwalenia zadanego materiału .
Zachęcamy Was do zapoznania się w tym celu z poszczególnymi portalami i stronami internetowymi zalecanymi przez Men:

Legalna Kultura
https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/strefa-dla-uczniow/strony-internetowe - baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki, historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.

Khan Academy
https://pl.khanacademy.org/ zawiera materiały edukacyjne, ćwiczenia dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych obejmujące matematykę, przedmioty przyrodnicze, historię.

Filmoteka szkolna
http://filmotekaszkolna.pl/dla-uczniow/materialy-filmoznawcze adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów.

Matematyka
Pi-stacja matematyka (www.pistacja.tv)
Darmowe wideolekcje z matematyki realizujące podstawę programową od IV klasy SP do matury.  
Pi-stacja zaplanowała darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów – poniżej szczegółowy harmonogram:
Maturzyści (poziom podstawowy):
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
14 kwietnia - https://youtu.be/dFypW-GM5jc
21 kwietnia - https://youtu.be/hBB6ggF_xaU
28 kwietnia - https://youtu.be/Q6gto15I930
30 kwietnia - https://youtu.be/dNGjflwLFEs
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/599471167304784/
Aby wziąć udział w powtórce online nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie.
W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania egzaminacyjne sprawiające uczniom najwięcej trudności.
Jakie tematy pojawią się na powtórkach?
Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową
 i trygonometrią.
Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną. Już teraz więcej „pewniaków egzaminacyjnych” znajdziesz w artykule na stronie Pi-stacji  http://bit.ly/38NBvO2
Szukasz materiałów do samodzielnej nauki matematyki, ale nie jesteś ósmoklasistą ani maturzystą? Na www.pistacja.tv czeka na Ciebie ponad 600 darmowych wideolekcji.  Interesujący Cię temat możesz wyszukać za pomocą lupki lub po wybraniu etapu edukacyjnego w zakładce „Podstawa programowa”

MATH.EDU
http://www.math.edu.pl/testy-sp
zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.

THAT QUIZ
https://www.thatquiz.org/pl/
Strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.

MATMA GWIAZDY
https://matmagwiazdy.pl/ 
Wideorelacje z zakresu matematyki

Edukator.pl
https://www.edukator.pl/ -
Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto - materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.

Zooniverse
https://www.zooniverse.org/?lang=pl
Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły