W grudniu 2019  w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu filozoficznego Po-myślisz? Konkurs był organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Tarchomin, Radę Osiedla Erazma, oraz Centrum Edukacji Varsavianistycznej w Zespole Szkół Gastronomicznych i Zespół Wspierania Uzdolnionych. Uczestnicy mieli napisać pracę, w której za zadanie trzeba było rozwinąć jedną z myśli trzech filozofów – Arystotelesa, Aleksandra Sołżenicyna i Maxa Ehrmanna. Przy ocenianiu, brane były pod uwagę jasność i logika wywodu, bogactwo języka i celne nawiązania. Zalecane było, aby nawiązywać do własnego doświadczenia, do tekstów kultury, filmu i sztuki teatralnej. Po namyśle jurorów do finału zakwalifikowano 3 prace z 21. Konkurs wygrał uczeń naszej szkoły - Kacper Amerek, z klasy 1apT. Jego praca dotyczyła tematu przyjaźni. W ocenianiu  brane były pod uwagę jasność i logika wywodu, bogactwo języka i celne nawiązania. Wskazane było, aby nawiązywać do własnego doświadczenia, do tekstów kultury, filmu, sztuki teatralnej.

Opiekunkami konkursu były: Ewa Bielak, Anna Lorek-Maciejuk i Milena Wierzbicka–Wąs.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Poniżej publikujemy prace ucznia.