KIEDY ZNÓW ZAKWITNĄ BIAŁE BZY...

Dnia 20.05.2017 r. (sobota) uczniowie klasy IIcT (wych. Ewa Bielak) udali się na otwarcie drugiego sezonu Ogrodu Powszechnego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 przy ul. Zamoyskiego 20. nieopodal Teatru Powszechnego. Na festiwalu mieliśmy okazję posadzić samodzielnie rośliny, spróbować różnych, letnich napojów, które były zdrowe, bez konserwantów, naturalne.

Mieliśmy również możliwość zakupu dań, które zostały stworzone na podstawie receptur ułożonych przez Martę Dymek. O godzinie 12:15 rozpoczęło się spotkanie z Martą Dymek-autorką książki o kuchni roślinnej "Jadłonomia" oraz nowej książki pt. "Nowa Jadłonomia". Podczas wywiadu mogliśmy się dowiedzieć, co można znaleźć w nowej książce. Dodatkowo mogliśmy posłuchać na temat stereotypów dotyczących wegetarian/wegan, ich sposobu odżywiania. Dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia, gdy stosuje się ją rozważnie. Racjonalnie ułożona zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych. Zwolennicy wegetarianizmu przekonują, że zawarte w mięsie wszystkie składniki odżywcze z powodzeniem można pozyskać z produktów roślinnych. To prawda. Racjonalnie ułożona dieta roślinna nie tylko nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, ale również zmniejsza ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych. Jaka powinna być dieta wegetariańska, żeby czerpać z niej same korzyści,a także przyjemność...o tym była mowa w ogrodzie warszawskim...I zakwitły bzy...

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły