Szkolny Koordynator ds. Doradztwa Zawodowego

II piętro pok. 226

Pliki do pobrania:

Strony poświęcone doradztwo zawodowemu:

W dniu 7 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznych warsztatach kulinarnych i baristycznych organizowanych przez Instytut Kulinarny Transgourmet. Podczas warsztatów uczniowie poznawali tajniki kuchni francuskiej, gotując i serwując potrawy pod okiem supervisora oraz ćwiczyli techniki przygotowywania kawy.

Odsłony: 277

W dniu 7 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznych warsztatach kulinarnych i baristycznych organizowanych przez Instytut Kulinarny Transgourmet. Podczas warsztatów uczniowie poznawali tajniki kuchni francuskiej, gotując i serwując potrawy pod okiem supervisora oraz ćwiczyli techniki przygotowywania kawy.

Odsłony: 277

16 grudnia 2109 r. 13 uczniów z klasy I h Technikum uczestniczyło w warszawskim programie wspierania rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży (START UP Jump) w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacji Społecznych i Szkoleń. Poznaliśmy teorie zarządzania biznesem i mieliśmy możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Pracując w grupach dwuosobowych uczniowie zakładali firmę - biuro turystyczne. Przez kolejne tygodnie będą rozwijać swoje przedsiębiorstwa. W drugiej połowie stycznia na spotkaniu inauguracyjnym w WCiES poznamy zwycięzców.

Odsłony: 438

W dniach 25.11.2019 r. - 10.12.2019 r. odbywały się w szkole w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości warsztaty dotyczące reklamy prowadzone przez specjalistów Dentsu Aegis Network Polska. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: I a, I c, I d, I h, II h, III i, w czasie których dowiedzieli się jak powstaje reklama. W grupach uczniowie mieli możliwość stworzenia reklamy pod okiem profesjonalistów. Próba własnych sił i możliwości uwolniła wśród uczniów wiele emocji, była to doskonała okazja do sprawdzenia własnej wyobraźni. Uczniowie w trakcie warsztatów mieli możliwość pracy w grupie, rozwijali swoje umiejętności i kreatywność. Mieli okazję sprawdzenia swoich mocnych i słabych stron. Zajęcia dla uczniów były bardzo ciekawe i pouczające.

Odsłony: 430

Już po raz kolejny - dwunasty - wraz z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości w naszej szkole odbywał się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W tym roku tydzień ten świętowaliśmy w dniach 18-22 listopada 2019 r.

W ramach programu Otwarta firma zostały przeprowadzone warsztaty na temat umiejętnego prowadzenia własnego biznesu. Zajęcia te poprowadzili Cezary Powała (GastQuk), Mariusz Powierża (Global Chefs), Michał Ilis (Maestro Brand S.c.) oraz Sebastian Stellwag (Bresserie Selgros), którzy wprowadzili uczniów klasy I, II oraz III w świat własnego biznesu. Młodzież  podczas spotkań dowiedziała się jak stawiać pierwsze kroki podczas zakładania własnej firmy oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę.

Wszyscy uczniowie są zgodni, że było to ciekawe i pouczające doświadczenie.

Odsłony: 360


W  dniach 15-19 listopada 2018 r.  odbywał się w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach tego wydarzenia, po raz kolejny, został stworzony program Otwarta firma. Program ten  wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości już po raz jedenasty współtworzą szkoły, firmy, nauczyciele, wolontariusze, rodzice i oczywiście, uczniowie. Jego celem jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży i rozbudzanie kreatywnych postaw młodych ludzi.

            W programie pierwszego dnia, tj. 15 listopada br., zostały przeprowadzone warsztaty na temat umiejętnego prowadzenia własnego biznesu. Zajęcia te poprowadzili Cezary Powała (GastQuk) oraz Mariusz Powierża (Global Chefs), którzy wprowadzili uczniów klasy I i oraz II j w świat własnego biznesu. Zajęcia miały na celu pokazanie jak stawiać pierwsze kroki przy zakładaniu własnej działalności, a także uświadomić jak kierować własną firmą osiągając jak największe korzyści. Uczniowie przekonali się, że nie wystarczy założyć działalność. Prawdziwym wyzwaniem jest utrzymać się na rynku wśród wciąż rosnącej konkurencji.

Odsłony: 1233

W dniach 13-19.11 odbywał się w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Specjalnie na potrzeby tego wydarzenia Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości stworzyła program Otwarta Firma.

Była to już jubileuszowa dziesiąta edycja programu. To jedno z największych wydarzeń mających na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Podczas tych kilku dni organizowane były spotkania z przedstawicielami lokalnego biznesu.

Odsłony: 1808

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły