A oto relacja z kolejnego wydarzenia z naszego cyklu ciekawych lekcji…

Targi pracy dla hotelarstwa, gastronomii i turystyki

Kim jest butler? Czym zajmuje się Talent&Culture Manager? Jak wygląda nowoczesny proces rekrutacji pracowników do hoteli z grupy Orbis i Accor Hotels? Jak szybko można awansować w hotelach SATORIA Group?

Jak wygląda codzienność rezydenta i animatora hotelowego? Dlaczego dobry stan zdrowia to wymóg dla pracowników z sektora turystycznego?           

Odpowiedzi na te pytania znają uczestnicy Targów pracy dla hotelarstwa, gastronomii i turystyki, które odbyły się 19 października 2018 roku w hali wystawowej EXPO XXI w Warszawie. Brali w niej udział uczniowie klas drugich o profilu hotelarskim wraz z wychowawcami.     

       Na targach swoje stanowiska prezentowały firmy z sektora hotelarskiego, np.: Hyatt Hotels, Hilton Warsaw Hotel czy Marriott International, turystycznego m.in.: sea chefs, Astral Limited czy A-ROSA oraz gastronomicznego. Pięciu wystawców przygotowało prezentacje, które miały zachęcić młodych adeptów sztuki hotelarskiej do zatrudnienia się właśnie u nich. Scenic Luxury Criuses&Tours pokazało uroki pracy na statkach wycieczkowych, Radisson Hotel Group próbował zachęcić przyszłych pracowników przyjazną atmosferą w pracy, a SATORIA Group – perspektywami szybkiego awansu. Coral Travel Poland kusiło wysokimi temperaturami, pięknymi widokami i wysokimi premiami, a Grupa Hotelowa Orbis i Accor Hotels przyjaznymi warunkami pracy.

            Jaki był jeden z podstawowych wymogów potrzebnych przy aplikowaniu na większość stanowisk? Znajomość języków obcych. A zatem we are tirelessly polishing our English.* Niemiecki, rosyjski, francuski czy hiszpański są również mile widziane. Im więcej, tym lepiej, choć powinniśmy pamiętać, że najważniejsze jest nie to, ile języków znamy, a co w tych językach chcemy przekazać drugiej osobie, bo człowiek jest przecież najważniejszy w sektorze usługowym.

* niestrudzenie szlifujemy nasz angielski

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły