ZDROWY STYL ŻYCIA czyli Święto Polskich Plonów na Poznańskiej
 W naszej szkole tradycyjnie trwa nieustanna walka o zdrowie, urodę i figurę fit pod hasłem FARMA ZDROWIA I STYLU FIT NA POZNAŃSKIEJ, która łączy w sobie obchody wielu różnorodnych , rocznicowych imprez o charakterze promocji zdrowego stylu życia. Listopadową promocję zdrowia i urody rozpoczęły obchody kliku rocznic: Światowego dnia wegetarianizmu, Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, Promocji ekologii w diecie, Święta Polskich Plonów oraz innych, lokalnych dni o charakterze świadomego wyboru działań prozdrowotnych.
Kilka połączonych komisji, pod przewodnictwem p. Edyty Gulińskiej, p. Ewy Skrońc-Bielak, p. Eugenii Kościk i p. Eweliny Warchoł zorganizowało w dniu 7 listopada barwny i smaczny happening, w trakcie którego uczniowie przypomnieli pojęcie ludowości w tradycjach polskiej kuchni (zdrowo i naturalnie), a smaczna zupa dyniowa, tarta buraczana i jabłka z polskich sadów zadowoliły podniebienia najbardziej wyrafinowanych smakoszy.
Uczniowie promowali polskie produkty ekologiczne, a Koło Teatralne po swojsku „przygrywało” na akordeonie, przywołując nastrój rodzimych pól, zgodnie z tradycją Święta polskich plonów.
 Miesiąc listopadowy będzie upływał pod hasłem EKO – e-zdrowia i promocji haseł Patrona szkoły, twórcy nauki o żywieniu, który przekonał społeczeństwo, że właściwe odżywianie to podstawa zdrowego życia.
 

Koło Dziennikarskie ZSG pod opieką  Ewy Bielak i Marcina Rakowicza

 

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły