W piątek, 28 kwietnia, po czterech latach twórczej nauki i realizacji pasji, swoją edukacyjną  przygodę z Zespołem Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego zakończyli uczniowie klas czwartych Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego Nr 1.

W uroczystości pożegnania maturzystów uczestniczyli zaproszeni Goście,  m.in. przedstawiciele OSSKiC  (p. Mirosław Reszczyk , p. Jarosław Uściński,  p. Mariusz Nowicki i p. Marcin Piotrowski), Grono Pedagogiczne ZSG, Rodzice, Pracownicy oraz  Sympatycy Szkoły.
Dziękuję każdemu z Was, że wybraliście tę drogę, że mogliśmy się spotkać, że budowaliście historię tej szkoły, że staliście się częścią jej łańcucha pokoleń. - zwróciła się do abiturientów Pani Dyrektor Marzena Cieślak. Pani Dyrektor w swoim ciepłym przemówieniu podziękowała młodzieży za  zaangażowanie w życie Szkoły  w wielu dziedzinach - od zawodowych, przez sportowe, ogólnokształcące, artystyczne po społeczne i medialne.
 Podkreśliła również, że zakończył się pewien etap w życiu maturzystów i nadszedł czas  podejmowania dojrzałych decyzji, z których sprawdzian nastąpi już za kilka dni. Pani Dyrektor szkoły życzyła absolwentom powodzenia na najważniejszym egzaminie z dorosłości, jakim jest tradycyjnie  matura. Przekazała również życzenia sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim zapewniła młodzież, że ich czteroletnia obecność w Szkole pozostanie w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata, czego też życzyła im samym.
Pani Dyrektor  złożyła także podziękowania wychowawcom, gronu pedagogicznemu i pracownikom za trud nauczania i wychowywania młodych ludzi w poczuciu bezpieczeństwa, i twórczego rozwoju.
W kolejnej części   uroczystości   wręczone zostały  nagrody,  listy oraz świadectwa ukończenia szkoły szczególnie wyróżniającym się absolwentom. Najbardziej prestiżowe nagrody ZSG – Oskara Zawodowego, otrzymało siedmioro tegorocznych czwartoklasistów.    Wręczono także listy gratulacyjne, pochwalne oraz referencyjne, czyli polecające najlepszych uczniów przyszłym pracodawcom. Nagrody i wyróżnienia wręczała pani dyrektor Marzena Cieślak oraz panie wicedyrektor - Elżbieta Fatyga i Marzena Niedośpiał i Jadwiga Wiśniewska.
W imieniu wychowawców do młodzieży przemówiła pani Elżbieta Zarębska, która życzyła maturzystom powodzenia na egzaminach maturalnych i odpowiedzialności w podejmowaniu decyzji i dokonywaniu wyborów w dorosłym życiu.
Koło Teatralne przygotowało dla starszych kolegów program artystyczny, a wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali znany szlagier: "Ale to już było", wskazując na fakt zakończenia pewnego ważnego etapu w życiu klas czwartych naszej szkoły.
Program artystyczny uroczystości przygotowała pani Ewa Bielak, honory opiekuna pocztu pełnił pan Grzegorz Tarach. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Krzysztof Kostecki.
Naszym absolwentom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!

Relacja zdjęciowa w Galerii

White suffix

show Consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Orange suffix

showLorem invidunt ut labore et dolore. Consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore.

Dark suffix

showLorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna.

Color suffix

Blue suffix

Green suffix

Beige suffix

Module Class Suffix = beige, sed diam nonu eirmo conse tetur sadipscing elitr, con saed elitrle nonu eirmo conse.

Red suffix

Grey suffix

Wyróżnienie za szczególne zaangażowanie podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2016