16 i 17 marca 2017 r.  w Zespole Szkół Nr 21 odbył się VIII Turniej Zawodów m. st. Warszawy dla uczniów szkół gimnazjalnych pod hasłem: „Szkoła zawodowa – szkołą talentów, pasji i zainteresowań”.
 Nasza szkoła zaprezentowała zawód kelner,  który cieszy się aktualnie dużą popularnością na rynku pracy. Zaprezentowaliśmy szereg umiejętności praktycznych takich jak: serwis synchroniczny, serwis francuski i niemiecki, a także akrobatyczne „kręcenie tacą” w wykonaniu uczniów z klas kelnerskich. Gimnazjaliści mieli też możliwość zobaczyć, w jaki sposób przygotowuje się potrawy z wykorzystaniem serwisu angielskiego i różne metody parzenia herbaty.
Istotna okazała się informacja o możliwości uzyskania w trakcie nauki specjalistycznych certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności w zawodzie baristy, barmana i hydrosommeliera.
Turniej spotkał się z dużym uznaniem młodzieży, nauczycieli i władz oświatowych. Nad całym przedsięwzięciem czuwała Dyrekcja ZSG wraz z nauczycielami obsługi kelnerskiej.

Odsłony: 36

W dniu 25 kwietnia 2017 r. odbył się szkolny konkurs hotelarski „Perfekcyjny Hotelarz” organizowany dla klas II i III technikum w zawodzie technik hotelarstwa.

„Perfekcyjnym Hotelarzem” w roku szkolnym 2016/2017 r. została Sylwia Skwarek z klasy II g, II miejsce zajęła Patrycja Krupińska z klasy III h i III miejsce Bieniecka Wioletta z klasy II h.

Nagrodą dla uczennic był kurs baristyczny.

Konkurs został zorganizowany przez Panią Anitę Jadczak i Pana Romana Runowieckiego.

Odsłony: 67

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta XV edycja sesji kulturowo-historycznej, utrzymana w twórczym klimacie literackiej biesiady stanisławowskiej zwanej „Obiadem czwartkowym”, w trakcie którego są (od lat) odkrywane kolejne kulturowe „tajemnice” Warszawy.

Relacja fotograficzna w galerii

Odsłony: 464

W dniu 9 lutego w naszej szkole odbyła się druga edycja programu kulturowego „Karnawał i karnawalizacja w kulturze europejskiej”. W trakcie programu zaprezentowane zostały umiejętności artystyczno-zawodowe uczniów, a nauczyciele ZSG oraz zaproszeni Goście przygotowali tematyczne wykłady, w których przedstawiono zarys dziejowy związany z obyczajowością ludyczną oraz  synkretycznym wykorzystaniem motywu walki postu z karnawałem.

Odsłony: 168

W dniach 20-29 w naszej szkole odbywał się TYDZIEŃ PRAW, podzielony na Dzień Praw Dziecka, Dzień Praw Człowieka, Dzień Praw Natury, Dzień Bez Futra - Dzień Pluszowego Misia, a wszystkie dni łączyło wspólne hasło ”Dziecko to mały dorosły”.

Poszczególne elementy projektowe przybrały różnorodne formy - od debaty po happeningi, wykłady, dyskusje, agory filozoficzne, akcje internetowe, analizy dramowe, występy artystyczne, filmy, a nawet gazetki i prezentacje w Power Point.

Organizatorką przedsięwzięcia była pani Ewa Bielak, a opiekunami merytorycznymi byli m.n.: p.Joanna Grabowska-Górniak, p. Monika Stempień,p. Dorota Olbryś, p. Milena Wierzbicka- Wąs, p.Marcin Rakowicz, p.Grażyna Piątkowska, p.Edyta Gulińska i p.Mirosław Dzikowicki.

Zapraszamy do obejrzenia Gazetki - Gazetka2  oraz Galerii zdjęć.

BIULETYN TEMATYCZNY : HISTORIA IDEI PRAW CZŁOWIEKA I PRAW DZIECKA

Odsłony: 171

W dniu 5 stycznia w naszej szkole odbyła się I edycja PROMOCJI UCZNIÓW ZDOLNYCH ZSG zwana ALEJĄ GWIAZD. W trakcie uroczystości pani dyrektor Marzena Cieślak przedstawiła finalistów konkursu "Spacerkiem po Warszawie"Konkurs miał charakter varsavianistyczno-zawodowy, sprawdzał umiejętności kulturowe uczniów ZSG, a następnie, wspólnie z nauczycielami dokonała prezentacji uczniów, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 szczególnie wyróżnili się w działaniach na rzecz własnego rozwoju i wizerunku szkoły. Dla wszystkich zaangażowanych, wyróżnionych i nagrodzonych uczniów... prezentem-niespodzianką był profesjonalny POKAZ BARMAŃSKI  w wykonaniu firmy FLAIR PLAYstrona domowa: http://flair-play.pl/, której towarzyszył prawdziwy DJ!

Zdjęcia w galerii.

Odsłony: 241

Wyróżnienie za szczególne zaangażowanie podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2016