5.11.2018 odwiedzili naszą szkołę niecodzienni goście – przedstawiciel Credit Suisse - Steven Mintey, Maria Holzer - dyrektor Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Sławomir Piwowarczyk- Koordynator Programów Fundacji.

Gości powitała dyrektor naczelna ZSG - Pani Marzena Cieślak, która podkreśliła,  że wizytę zawdzięczamy wieloletniej współpracy z Fundacją. W jej ramach nasi uczniowie uczestniczyli w wielu edycjach Life Skills, konkursach na innowacje techniczne i ostatnio Treningu Umiejętność Społecznych. Działania te zaowocowały niezwykle udanymi projektami oraz nagradzanymi innowacjami w dziedzinach gastronomii (Mobilne Stanowisko Szefa Kuchni) i hotelarstwa (Innowacyjny Strój Hotelarski). Nagrodą główną była suma 3450 złotych – na realizację własnych marzeń.

                Pani dyrektor podziękowała przybyłym gościom za umożliwienie uczniom ZSG udziału w wyżej wymienionych przedsięwzięciach, które stanowią swoisty sprawdzian możliwości i umiejętności młodzieży, cenionych także po za murami naszej placówki. Wyraziła również wdzięczność nauczycielom - opiekunom projektów oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie spotkania.

                Po wystąpieniu Gości młodzież z klas II c i III a przybliżyła kulisy pracy nad projektami: „Dobry nastrój na talerzu” i „Kto czyta, ten żyje wielekroć”. Następnie reprezentanci klas IV g i IV h przedstawili „Innowacyjny Strój Hotelarski” przygotowany i nagrodzony w ramach projektu Przedsiębiorcza młodzież. Wystąpienia te spotkały się  z wielką aprobatą zaproszonych.

                        Finalnym momentem spotkania stała się wspólna fotografia.

Zachęcamy młodzież z ZSG do uczestnictwa w podobnych inicjatywach.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły