MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH”


10 grudnia 2018 r. w ZSG na Poznańskiej odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie naszej szkoły, Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych, Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego oraz Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych. Podczas eliminacji do finału zakwalifikowało się 5 uczniów w kategorii piosenka oraz 3 uczniów w kategorii poezja.
17 grudnia 2018 r. odbyła się  gala finałowa, którą rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Cieślak. Następnie w świąteczny nastrój wprowadziła zebranych Ida Kosek piosenką zatytułowaną. „What Child Is This?”.  Z kolei Mateusz Gędas przedstawił tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe kultywowane w Kanadzie.
Uczestnicy konkursu rywalizowali w następujących kategoriach: piosenka, poezja, prezentacja multimedialna, kartka świąteczna i test. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Goście mieli również okazję spróbować wyśmienitych świątecznych wypieków przygotowanych przez  uczniów naszej szkoły. Nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Bogusława Godlewska, Sylwia Chilińska oraz Małgorzata Jaroszewska.

 Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom  dziękujemy serdecznie za udział w konkursie. Za rok zapraszamy na kolejną  edycję, która odbędzie się w naszej szkole.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły