W dniach 6 i 7 listopada 2023 uczniowie klasy III a Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego Nr 1 wraz z opiekunami uczestniczyli  w wycieczce do Wrocławia. Pierwszego dnia po przyjeździe odbył się spacer po Starym Mieście z przewodnikiem. Uczestnicy wycieczki zwiedzili zabytkowy ratusz, dzielnicę żydowską, Uniwersytet Wrocławski oraz Ostrów Tumski.

Drugi dzień był bardzo bogaty w atrakcje. Rozpoczęto go od zwiedzania Panoramy Racławickiej z przewodnikiem. Jest to największy obraz  w Polsce. Upamiętnia słynną bitwę pod Racławicami, która dokonała się w okresie insurekcji kościuszkowskiej. Następnym punktem  wycieczki była siedziba główna Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Uczestnicy  zapoznali się z największą i najsłynniejszą wystawą stałą tego obiektu – wystawą poświęconą kulturze materialnej Śląska. Znajduje się w nim malarstwo XIX-wieczne, sarkofagi książąt śląskich, sztuka sakralna, przedmioty codziennego użytku oraz dzieła malarskie i dekoracyjne epoki nowożytnej.

Ostatnim punktem wycieczki było udanie się do jednego z najsłynniejszych obiektów Dolnego Śląska i samego Wrocławia – Hali Stulecia, obiektu kulturalno-sportowego, wykonanego ponad sto lat temu nowatorskimi metodami technologicznymi, których rozwiązania architektoniczne zadziwiają do dziś. Oryginalny budynek został wykorzystany, jako miejsce akcji najnowszego filmu Igrzyska Śmierci.