Rokrocznie miesiąc październik zapisuje się na kartach tradycji historii Internatu Koedukacyjnego ZSG jednym z najważniejszych wydarzeń, jakim jest pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych wychowanków Internatu ZSG. Przywilej przyjęcia w poczet wychowanków Internatu zarezerwowany jest dla uczniów klas starszych. Ślubowanie pierwszoklasistów poprzedzone jest zawsze próbami z zakresu rozmaitych sprawności, talentów jak i wiedzy. Nasi nowicjusze w tym roku szkolnym zostali zabrani w pasjonującą podróż w „ świat starożytnych cywilizacji”.  Początek bajecznej wyprawy rodem z survivalu – stanowiła wizyta w krainie egipskich faraonów . Na tym etapie, kandydaci na wychowanka Internatu ZSG musieli wykazać się  wyjątkową kreatywnością, zręcznością i sprawnością konstruktorską. Budowa piramid, okazała się jednak nie tak emocjonującym wydarzeniem jak wizyta w krainie Azteków. Nasi pierwszoklasiści musieli zaprezentować swoje talenty muzyczne – taniec i śpiew. Główną atrakcją okazała się sprawność z zakresu budowania – konstruowania pomników. Do historii przejdą również kolekcjonerskie kreacje modowe, na okoliczność wizyty na dworze starożytnego Rzymu. Wszystkie zabawy odbywały się w miłym i radosnym nastroju, przy wsparciu całej społeczności wychowanków Internatu, którzy radosnym aplauzem dopingowali młodsze koleżanki i kolegów. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano wychowanków Internatu ZSG.