W dniu 22.03.2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. W ramach obchodów odbyły się dwa konkursy.

Konkurs wiedzy o Irlandii i o św. Patryku został poprzedzony eliminacjami, w których udział wzięło dziewięć dwuosobowych drużyn, z czego wyłonione cztery przeszły do finału. Wyniki uczestników prezentują się następująco:

I miejsce: Natalia Tokaj i Tymoteusz Gocan, kl. 2a TGH

II miejsce: Kateryna Bierestnieva i Uliana Tokaj, kl. 1h TGH

III miejsce: Aleksandra Prus, kl. 4c TGH i Antoni Zalewski, kl. 3c TGH

Wyróżnienie otrzymały: Kamila Dąbrowska i Oliwia Kraska 2.

Konkurs na najciekawszą dekorację drzwi wygrali uczniowie klasy 4a. Chcąc nawiązać do tradycji obchodów, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dekoracje w zielonym kolorze. W ubraniach również dominowała zieleń. Uwagę przykuwały piękne, zielone kapelusze. Nie zabrakło też zielonych smakołyków. Można było poczęstować się zielonymi bezami i napojami przyrządzonymi przez uczniów. Wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w zielonej foto budce.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za pomoc w przygotowaniach.

Organizatorami wydarzenia byli: Sylwia Chilińska i Tomasz Żelechowski.