„Ach, co to był za Dzień Otwarty!”

7.kwietnia 2022 roku w godzinach popołudniowych w naszym budynku trwał niezwykle finezyjny, edukacyjny spektakl artystyczno-zawodowy, a mianowicie… Dzień Otwarty, który skupił mnóstwo widzów - wspaniałych kandydatów do Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego, którzy przybyli wraz z rodzicami. Między godziną 16.00 a 18.30 naszą szkołę odwiedzili również Absolwenci, przyjaciele szkoły, a przede wszystkim - osobistości świata kultury kulinarnej i branży hotelarskiej.

dzień otwarty w zsg

Uroczyste rozpoczęcie Dnia Otwartego przez panią dyrektor Marzenę Cieślak odbyło się w nowej sali gimnastycznej, która została wypełniona po brzegi, co świadczyło o ogromnym zainteresowaniu profilem i ofertą proponowaną przez naszą placówkę.  Pani dyrektor przekazała zebranym informacje na temat szkoły, przedstawiła bogatą i innowacyjną ofertę edukacyjną, a także przypomniała zgromadzonym Gościom ważne terminy nadchodzącego procesu rekrutacji. Wszystkich przybyłych zainteresowała informacja z merytoryczną prezentacją, której treścią była niezwykle ciekawa, nowoczesna i bogata baza dydaktyczna szkoły. Po przedmiotowym, promocyjno-tematycznym wystąpieniu Dyrektor Szkoły Marzeny Cieślak placówkę rekomendowali dwaj wspaniali i zasłużeni absolwenci - polski kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej - Karol Okrasa oraz wyjątkowo znany i ceniony szef kuchni, prezes OSSKiC - Jarosław Uściński. Wspaniali Absolwenci mówili o pasji zawodowej oraz drodze do kariery w branży gastronomicznej, a także wskazywali, że zdobywanie wykształcenia w ZSG to jednocześnie poszukiwanie niezwykłych pomysłów, nowych smaków, odkrywanie nowych dań i innowacyjnych sposobów ich aranżacji przy jednoczesnej odpowiedzialności za zdrowie konsumentów.

W trakcie prezentacji promocyjnej w Sali gimnastycznej byli również obecni przedstawiciele znanych, renomowanych, a przede wszystkim najlepszych hoteli w Warszawie, z którymi szkoła efektywnie współpracuje, nie tylko w trakcie realizacji praktycznej nauki zawodu, ale także poprzez podejmowanie wielu innych inicjatyw edukacyjno-zawodowych, które zostały przedstawione zebranym.

Po wystąpieniach zaproszonych osobistości dyrektor Marzena Cieślak symbolicznie otworzyła gościnne podwoje szkoły i zaprosiła przybyłych do zwiedzania wnętrza placówki.

Rodzice i kandydaci w zaaranżowanych tematycznie salach zgłębiali oferowane widzom symultanicznie informacje teoretyczne i uczestniczyli w wielu pokazach merytorycznych, przygotowanych przez kadrę kierowniczą, nauczycieli i uczniów Szkoły.

W gościnnej, eleganckiej restauracji szkolnej odbyło się spotkanie branżowe z przedstawicielami hoteli.  W uroczystym evencie uczestniczył dr Dariusz Danilewicz, z którym Szkoła realizowała projekt dla klas technika hotelarza.

Przybyli do szkoły Goście nie kryli swego zadowolenia z szeregu atrakcji, jakie szkoła przygotowała w tym szczególnym dniu - od pogawędek przy stolikach herbacianych, przez wielokulturowe i wielofunkcyjne stoiska tematyczne, na których czekali przedstawiciele szkoły, aby zaprezentować niezwykle ciekawe pomysły edukacyjno-wychowawcze wdrożone przez Zespół Szkół Gastronomicznych. Zespół do spraw Promocji Szkoły wręczał każdemu uczestnikowi tzw. „pakiet tradycji” nazwany „owocami naszej pracy”, a więc wydrukowane, kolorowe foldery dotyczące historii i specyfiki ZSG, które stały się pamiątką wizyty w gościnnych progach Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego. Należy dodać, że rok szkolny 2021/2022 to jednocześnie Jubileuszowy Rok Szkoły, realizującej od lat program „Kultury w słowie i smaku zaklętej”…

Dyrektor Marzena Cieślak czynnie uczestniczyła we wszystkich podejmowanych inicjatywach, a w trakcie wielu rozmów odpowiadała na pytania rodziców i kandydatów, zachęcając w ten sposób przybyłych do wstąpienia w szeregi społeczności szkolnej ZSG.

Był to niezwykle ciekawy i twórczy dzień, a wszystkim działaniom towarzyszyła ożywcza, radosna atmosfera, jak na „Szkołę z pomysłem na kulturę” przystało... Na wszystkich piętrach unosił się zapach kawy lub świeżo przygotowanych specjałów, które goście z upodobaniem degustowali, uzyskując jednocześnie informację na temat receptur i procesu przygotowania poszczególnych potraw.

Poniżej przedstawiamy Kalejdoskop działań Szkoły ze smakiem i kulturą w trakcie Dnia Otwartego. W nawiasie umieszczone zostały imiona i nazwiska nauczycieli odpowiedzialnych za prezentację.

Na piątym piętrze odbywała się prezentacja Internatu, gdzie ofertę edukacyjno-wychowawczą zaprezentowały Jolanta Stefaniak i Joanna Pietrzak. Tuż obok swoją multimedialną pracownię lingwistyczną przedstawiła Anna Mirończuk.

Na czwartym piętrze prezentowano informacje na temat hotelarstwa (Anita Jadczak), hotelarstwa w praktyce (Roman Runowiecki), obsługi w praktyce (Maciek Socik i Dominik Orłowski) oraz zagadki matematyczne.

Na tzw. „kwadracie” prezentowała się firma Bukat, a pani Lidia Łojek wraz z uczniami urządziła pokaz smoothie i świeżo wyciskanych soków.

Na trzecim piętrze panowało królestwo kuchni włoskiej (Emil Bździuch i Anna Fabisiak z klasą 3 a p), a nasi wspaniali Absolwenci Karol Okrasa oraz Grażyna i Jarosław Uścińscy przygotowywali wraz z uczniami niezwykle finezyjne przekąski oraz „finger foody”.  W salach obok pan Grzegorz Skierkowski wraz z uczniami urządził pokaz barmański, Anna Lorek i Mariusz Wiśniewski prezentowali ciekawostki filozoficzno-historyczne, a informatyczne - Pani Iza Cytryna.

Na drugim piętrze, humanistycznym odbywały się następujące prezentacje: polonistyczno-kulturowa (Małgorzata Łukaszewska), Erasmus (Agnieszka Kopij), Samorząd Uczniowski (Katarzyna Goliszewska i Marzena Dymarska), stoisko pedagogiczno-psychologiczne. W pracowniach cukiernictwa pani Magdalena Szatanek i Jolanta Wicher prezentowały tajemnice sztuki cukierniczej.

 Strategicznym elementem pokazów w trakcie Dnia Otwartego było pierwsze piętro, gdzie mieściły się stoiska promocyjne - punkt rekrutacji, biblioteka oraz pracownie zawodowe warsztatów.

Oczywiście w restauracji szkolnej, obsługiwanej przez Annę Pelc, Mirosławę Załęską i Annę Marszał  jak wcześniej wspomniano, odbywało się spotkanie oraz briefing medialny.

Wszyscy uczestnicy Dnia Otwartego wychodzili zadowoleni, najedzeni i docenieni rozmową oraz upominkami. To był naprawdę dobrze zaprojektowany pokaz umiejętności uczniów oraz perspektyw, jakie przed kandydatami otwiera nasza szkoła.

Pani dyrektor Marzena Cieślak czuwała nad efektywnym przebiegiem całości działań i osobiście uczestniczyła w większości pokazów na terenie naszej szkoły.

„Ach, co to była za dzień…”

Artykuł przygotowała Przewodnicząca Zespołu ds. Promocji- pani Ewa Bielak, we współpracy z wiceprzewodniczącą- Aleksandrą Wojciechowską. Zdjęcia wykonał pan Marcin Rakowicz.

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

 dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg

dzień otwarty w zsg