W dniu 15 września reprezentanci naszej społeczności szkolnej pod opieką Pana Janusza Sękowskiego uczestniczyli w konferencji naukowej poświęconej polskim historykom wojskowości XIX i XX w Sali Kolumnowej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłady wygłaszali wybitni współcześni historycy z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych ośrodków naukowych w kraju. Tematy prezentowali tacy znakomici profesorowie, jak Pan prof. Mirosław Nagielski, prof. Tadeusz Panecki, prof. Karol Olejnik.

Jak wskazywał jeden z bohaterów konferencji, żyjący na przełomie XIX i XX wieku, prof. Tadeusz Korzon, historia wojen i wojskowości jest historią człowieka, dlatego tak ważna jest ich znajomość. Pozwala wyciągać wnioski, dostrzegać sprzymierzeńców oraz wrogów.