Jak co roku biblioteka szkolna podjęła działania, aby przybliżyć uczniom klas pierwszych sylwetkę patrona naszej szkoły – profesora Eugeniusza Pijanowskiego.

W kwietniu i maju uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki na lekcje, podczas których poznali dorobek i dokonania naszego patrona oraz dowiedzieli się, jakim był człowiekiem prywatnie. Podczas tego spotkania młodzież brała udział w quizie o patronie.

Dnia 24 maja 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się finał, czyli pisemny Konkurs Wiedzy o Patronie, w którym wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych. Uczniom piszącym test życzyła powodzenia pani dyrektor Marzena Cieślak.

Dnia 14 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród - pani dyrektor Marzena Cieślak pogratulowała zwycięzcom i życzyła powodzenia w dalszej nauce w naszej szkole.

Laureaci Konkursu Wiedzy o Patronie:

I miejsce – Stanisław Ciechanowski z kl. 1A BSG

II miejsce – Uliana Hnatyshyn z kl. 1H TGH

III miejsce ex aequo – Wiktoria Wieczorek z kl. 1C TGH, Aleksander Zwierzchowski z kl. 1H TGH, Karina Araźna z kl. 1F TGH, Maryia Klyha z kl. 1F TGH.

 

Pobierz prezentację

<